Apple Kurucu Ortağı Wozniak’dan Yeni Bir Girişim

İçerik: Apple Kurucu Ortağı Wozniak’dan Yeni Bir Girişim

blank
Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, “WOZX” adlı sanal para birimi aracılığıyla enerji sektöründe gelecek vaat eden yeni bir şirkete sahip.

Kulağa garip geldiğini biliyoruz. Ancak Wozniak, yeni girişim Efforce’un “yeşil” enerji verimli teknolojileri teşvik ederek iklim değişikliğini durdurmaya yardımcı olacağını umuyor.

blank
Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, “WOZX” adlı sanal para birimi aracılığıyla enerji sektöründe gelecek vaat eden yeni bir şirkete sahip.

Wozniak bugün yaptığı duyuruda, “Basitçe daha fazla enerji iyileştirmesi yaparak çevreyi kurtarabiliriz,” dedi ve “Herkesin dünya çapındaki enerji verimliliği projelerine katılmasına ve bunlardan finansal olarak yararlanmasına ve anlamlı çevresel değişim yaratmasına olanak tanıyan ilk merkezi olmayan platform olmak için Efforce’u yarattık. “

Peki bu gerçekten nasıl çalışacak? Efforce, şirketlerin enerji verimliliği projeleri için finansman sağlamak için kullanabilecekleri dijital bir pazar yeri olarak hareket etmesi gerekiyor. Bu, düşük enerjili LED aydınlatmaya geçmeyi veya elektrikten tasarruf etmek için daha iyi bir üretim sürecini benimsemeyi içerebilir.

Efforce’nin bir başka kurucu ortağı olan Jacopo Visetti, “Şirketler daha sonra altyapı veya işe alma gibi diğer kritik projeler için kullanabilecekleri daha fazla nakit paraya sahip olacaklar” dedi. Efforce, özellikle enerji tasarrufu projeleri için finansman düzenlemede uzmanlaşmış enerji hizmeti şirketleri (ESCO’lar) ile çalışmayı planlamaktadır. Wozniak’ın başlangıcı, projeler için gereken yatırımı değerlendirecek, beklenen tasarrufları hesaplayacak ve ardından hem şirket hem de yatırımcılar için getirileri detaylandıran bir sözleşme ile ortaya çıkacak.

blank
Efforce, şirketlerin enerji verimliliği projeleri için finansman sağlamak için kullanabilecekleri dijital bir pazar yeri olarak hareket etmesi gerekiyor.

Platform daha sonra kalabalık katkısı için projeyi listeler. Katılımcılar, kesirli veya tam WOZX jetonlarını kullanarak projeyi satın alabilirler ”diye ekledi Efforce. Başlangıç, daha sonra projeden elde edilen enerji tasarrufunu ölçmek ve bunları WOZX blok zincirine kaydetmek için özel sayaçlar kullanacak. Yapılan herhangi bir tasarruf yatırımcının profiline enerji kredisi olarak dağıtılacaktır.

Şirketin teknik raporu, “Üretilen enerji tasarrufları, bunları satmaya veya elektrik faturalarını düşürmek için kullanmaya karar verebilecek jeton sahiplerinin elinde somut bir varlık haline geliyor” diyor. “Cüzdan aracılığıyla, zaman içinde elde edilen enerji tasarrufu tutulabilir ve elektrik fiyatı dengeleme için uygun olduğunda faturalarını düşürmek için harcanabilir.”

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple Kurucu Ortağı Wozniak’dan Yeni Bir Girişim

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör