Birleşik Arap Emirlikleri’nin FalconEye Uydusu Başarıyla Havalandı

İçerik: Birleşik Arap Emirlikleri’nin FalconEye Uydusu Başarıyla Havalandı

blank
1190 kg ağırlığındaki uydu, fırlatıldığında 611 km helio-senkron yörüngeye yükseltilecek.

Dünya gözlem uydusu FalconEye, Fransız Guyanası Kourou’daki Avrupa Uzay İstasyonu’ndan (CSG) bir Arianespace Soyuz roketi tarafından başarıyla fırlatıldı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin sahibi olduğu ve işlettiği FalconEye, Airbus Defence and Space ve Thales Alenia Space tarafından ortak yükleniciler olarak geliştirildi.

FalconEye sistemi Birleşik Arap Emirlikleri Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarını karşılayacak. 1190 kg ağırlığındaki uydu, fırlatıldığında 611 km helio-senkron yörüngeye yükseltilecek.

Uydu tasarımı, entegrasyonu ve testinden sorumlu olan Airbus Savunma ve Uzay, uydu için platform sağlarken, Thales Alenia Space, optik cihaz ve görüntü işleme zincirini tasarlayıp tedarik etti.

Airbus Uzay Sistemleri Başkanı Jean-Marc Nasr, “FalconEye müşterilerimize en iyi uzay görüntülerini sunarak en yüksek kalitede Dünya gözlemini mümkün kılacak. Yüksek performanslı optik uydu sistemi, Birleşik Arap Emirlikleri ile Fransa arasındaki işbirliğinde önemli bir adımı temsil ediyor. Müşterimiz Birleşik Arap Emirlikleri’nin güveni ve Fransız hükümetinin desteği sayesinde Airbus ile Thales Alenia Space arasında harika bir ekip çalışması gerçekleştirmeyi başardık. ” dedim.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Birleşik Arap Emirlikleri’nin FalconEye Uydusu Başarıyla Havalandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak: SpaceX’in yörüngede halihazırda 1.000’den fazla Starlink …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör