Ekran Sorunlarıyla Karşılaşan iPhone 11 Kullanıcıları Apple’dan Ücretsiz Ekran Değiştirme Alabilir

İçerik: Ekran Sorunlarıyla Karşılaşan iPhone 11 Kullanıcıları Apple’dan Ücretsiz Ekran Değiştirme Alabilir

blank
Bu program, yalnızca belirtilen aralıkta üretilmiş olan iPhone 11 kullanıcıları için geçerlidir

Dokunmatik ekran sorunları yaşayan iPhone 11 kullanıcıları artık Apple’dan ücretsiz ekran değişimi alabilirler. Şirket, az sayıda iPhone 11 ekranının “ekran modülüyle ilgili bir sorun nedeniyle dokunmaya yanıt vermeyebileceğini” kabul etti. Apple, Kasım 2019 ile Mayıs 2020 arasında üretilen iPhone 11 modüllerinin bu dokunmatik ekran sorunlarıyla karşılaşabileceğini ve şirketin uygun müşterilere ücretsiz hizmet sunduğunu belirtiyor. Şirket, etkilenen müşterilerin değiştirme hakkına sahip olup olmadıklarını öğrenmelerine yardımcı olmak için web sitesine bir destek sayfası koydu.

Apple, arızalı bir dokunmatik ekrana sahip iPhone 11 sahiplerine ücretsiz hizmet sağlayacak bir “Dokunma Sorunları için iPhone 11 Ekran Modülü Değiştirme Programı” nı tanıttı. Kasım 2019 ile Mayıs 2020 arasında üretilen iPhone 11 modelleri bu sorundan etkilenebilir ve telefonunuz için geçerliyse, sahip olacağınız Apple destek sayfasına gidin ve kontrol etmek için telefonunuzun seri numarasını girin. Apple, bu sorunun ekran modülündeki bir sorundan kaynaklandığını söylüyor.

Seri numaranızı bulmak için Ayarlar> Genel> Hakkında’ya gidin. Bu program, yalnızca yukarıda belirtilen aralıkta üretilmiş olan iPhone 11 kullanıcıları için geçerlidir. Ücretsiz hizmete hak kazandıysanız, bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı bulmanız, bir Apple Satış Mağazasından randevu almanız veya Apple Onarım Merkezi aracılığıyla postayla servis için Apple ile iletişime geçmeniz gerekecektir.

Apple, dokunmatik ekran sorununu çözmeden önce verilerinizin yedeğini almanızı önerir. Ekranınız çatlamışsa, dokunmatik ekran sorunu çözülmeden önce onu tamir ettirmeniz gerekebilir. Şirket, onarım programını orijinal satın alma bölgesi ile sınırlayabileceğini ve bu programın iPhone 11’in standart garanti kapsamını genişletmeyeceğini söylüyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ekran Sorunlarıyla Karşılaşan iPhone 11 Kullanıcıları Apple’dan Ücretsiz Ekran Değiştirme Alabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör