GTA Online’da Gerçek DJ’lerin Olduğu Bir Yeraltı Gece Kulübü Olacak

İçerik: GTA Online’da Gerçek DJ’lerin Olduğu Bir Yeraltı Gece Kulübü Olacak

blank

Grand Theft Auto Online, gerçek dünyadaki DJ’lerin yer alacağı bir yeraltı gece kulübü olan The Music Locker’ın planlanan açılışıyla yakında kendi konser mekanına kavuşacak. Pazartesi günü yapılan duyuru, geliştirici Rockstar Games’in Fortnite ve Roblox gibi diğer bilgili çok oyunculu oyunlardan ipuçları aldığı anlamına geliyor.

Çevrimiçi sosyal ortamdaki bu oyunlar ve diğerleri, sanal alanlarını, devam eden COVID-19 salgınının ortasında, canlı müzik ve diğer gerçek dünya olaylarının eksikliğinin bıraktığı boşluğu doldurmanın hayati yolları haline gelen eğlence mekanlarına dönüştürmeye başladı.

Epic’in Fortnite ile yaklaşımı, yeni Party Royale modunun bir parçası olarak, sanal adasında gerçeküstü setler gerçekleştirmek için Diplo ve Travis Scott gibi elektronik müzik ve hip-hop gibi büyük isimler için rezervasyon yapmak oldu. Ancak Rockstar, gerçek dünyadaki yeraltı elektronik müzik sahnesine dayanan daha gerçekçi bir yaklaşımı hedefliyor. Geliştirici The Music Locker’ı gerçek hayatta katılabileceğiniz, The Diamond oyun içi kumarhanesinin altında bulunan ve Los Angeles’ın kurgusal versiyonundaki tatil beldesinin altında bulunan bir mekan gibi tasarlıyor.

blank

Music Locker, Detroit merkezli prodüktör Moodymann ve Berlin kolektifi Keinemusik gibi DJ’likte ikonik isimleri ikamet eden ilk sanatçıları olarak güvence altına aldı ve görünüşte her biri kendi özel GTA Online avatarlarına sahip oldu. Rockstar, yalnızca The Diamond’da bir çatı katı süiti satın aldıysanız elde edebileceğiniz VIP ayrıcalıkları ile yüksek roller statüsünün keyfini çıkarmanıza bile izin verecek.

Bu, Grand Theft Auto serisi için büyük bir çıkış değil. Açık dünya suç dizisi, oyun içi radyo istasyonları için her zaman yüksek profilli sanatçıları güvence altına almıştır. 2013’ün Grand Theft Auto V’sine en önemli eklemelerinden biri, kendi radyo istasyonu (FlyLo FM) ve kendi parça listesini düzenleme özgürlüğü verilen yapımcı Flying Lotus’du.

Ancak etkinlikler ve eğlence etrafındaki mevcut ortam göz önüne alındığında, Rockstar’ın GTA Online hayranlarına canlı müziğin en azından bazı hislerini deneyimlemek için bir yol sunmanın yollarını bulmak isteyeceği mantıklı. Ve bunu, sanatçılara, özellikle de koronavirüs salgını sırasında gerçek dünya hayatının tamamen buharlaşmasından çok etkilenen DJ’ler ve prodüktörler (sadece büyük ana akım olanlar değil) yeniden performans verme şansı verecek şekilde yapıyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: GTA Online’da Gerçek DJ’lerin Olduğu Bir Yeraltı Gece Kulübü Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör