iPhone 11, DxOMark Kamera Sonuçlarını, OnePlus 8 Pro’dan Daha Yüksek Puan Aldı

İçerik: iPhone 11, DxOMark Kamera Sonuçlarını, OnePlus 8 Pro’dan Daha Yüksek Puan Aldı

blank
İPhone 11’de telefoto lens bulunmuyor ve bu da iPhone 11 Pro Max’e kıyasla ortalama yakınlaştırma puanları sağlıyor.

iPhone 11, kamera puanı politikasını yeniledikten sonra DxOMark tarafından yeniden test edildi ve sıralamasında büyük bir iyileşme gördü. Güncellenen testte iPhone 11, daha önceki 109 puandan önemli bir artışla sağlıklı 119 puan almayı başardı. Telefon daha önce bir dizi rakibin altında yer almıştı, ancak şimdi 118 puan alan OnePlus 8 Pro ve Samsung Galaxy S20 + ‘ı geride bıraktı. DxOMark’ta iPhone 11 güncellenmiş fotoğraf puanı 129 puan, yakınlaştırma puanı 36 puan ve video puanı 109 puanla toplamda 119 puan.

DxOMark’ın güncellenmiş kamera incelemesi, iPhone 11’in geniş dinamik aralık ile doğru pozlamasını övüyor. Kamerayı renk reprodüksiyonundan ötürü övdü ve iPhone 11’in ‘neredeyse tüm görüntülerde canlı ve hoş görüntüye sahip olduğunu iddia etti. Kameranın detayları da alkışlanıyor ve otofokus sisteminin hızlı, doğru ve güvenilir olduğu söyleniyor. Bu yenilenen puanlar, büyük ölçüde DxoMark’ın Ekim ayında tanıtılan inceleme sürecindeki ince ayarların bir sonucudur, ancak aynı zamanda Apple’ın bu yıl boyunca kamerada yapmış olabileceği iyileştirmelerden de desteklenmektedir.

blank
Kamerayı renk reprodüksiyonundan ötürü övdü ve iPhone 11’in ‘neredeyse tüm görüntülerde canlı ve hoş görüntüye sahip olduğunu iddia etti.

İPhone 11’de telefoto lens bulunmuyor ve bu da iPhone 11 Pro Max’e kıyasla ortalama yakınlaştırma puanları sağlıyor. “Bir tele lensin olmaması, iPhone 11’in yakınlaştırma için puanlama potansiyelini sınırlıyor. Yakın mesafeli zoom çekimleri kabul edilebilir, ancak büyütmeyi biraz daha ileri götürdüğünüzde, hem orta hem de uzun menzilli çekimlerde düşük ayrıntı görmeyi bekleyin. Aynı donanım sınırlamaları, cihazın bokeh sonuçlarını da etkiler. Derinlik tahmini ve alan derinliği efekti iyi olsa da, ana kameranın kısa odak uzaklığı portre için ideal değildir. Flaş da hafif bir zayıflıktır, gece portreleri bazen gözle görülür şekilde aşırı pozlanmıştır, ”diye belirtiyor DxOMark.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone 11, DxOMark Kamera Sonuçlarını, OnePlus 8 Pro’dan Daha Yüksek Puan Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör