Spotify Android’de Yerel Müzik Çalma Desteği Ekleme Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Spotify Android’de Yerel Müzik Çalma Desteği Ekleme Üzerinde Çalışıyor

blank
Jane Manchun Wong’a göre, en yeni Spotify özelliği şu anda Android için test ediliyor.

Spotify, bir haberciye göre Android’de yerel müzik çalma desteği eklemeye çalışıyor. Önemli tersine mühendis uzmanı Jane Manchun Wong, Spotify’ın Android’deki uygulamasının yakında cihaz üzerinde veya yerel dosya desteğine sahip olabileceğini söyledi. Ekran görüntüsü, “Cihaz dosyalarını göster” olarak etkinleştirilebilen bir geçişi gösterir. Spotify kullanıcılarının telefonda yerel olarak depolanan müziği çalmak için masaüstünden senkronize etmeleri gerekmeyecek. Şu ana kadar bu özelliğin Spotify Premium kullanıcıları ile sınırlı olup olmayacağı veya ücretsiz kullanıcılara da sunulup sunulmayacağı henüz belli değil.

Jane Manchun Wong’a göre, en yeni Spotify özelliği şu anda Android için test ediliyor. Şimdiye kadar iOS uygulaması için test edilen özelliğin farkında olmadığını söyledi.

Jane Manchun Wong tarafından paylaşılan ekran görüntüsünde görülebildiği gibi, Spotify ayarları altındaki geçiş, kullanıcılara “Cihaz dosyalarını göster” seçeneğini açma seçeneği sunar. Bu, Kitaplığınızda kullanıcının cihazında bulunan tüm ses dosyalarını gösterecektir. Görünüşe göre uygulama, kaydedilmiş ses dosyaları için telefonunuzu tarayacak ve ardından uygulamadaki Kitaplığınız bölümünde gösterecektir.

Yerel olarak indirilen dosyaları dinlemek için Spotify kullanıcılarının şu anda mobil uygulamada ve masaüstünde Spotify’da hesaplarında oturum açmaları gerekiyor. Ayrıca aynı yerel ağda senkronize edilmeleri gerekir.

Bu özellik şu anda yalnızca test edildiğinden, daha geniş bir kitleye sunulması biraz zaman alabilir. Bu özellik, popüler müzik akışı uygulamasını, kullanıcıların yerel olarak depolanan dosyaları ve yüklenen şarkıları çalmasına olanak tanıyan YouTube Music’in beğenilerine getirecek.

Spotify kısa süre önce Android ve iOS’ta bir Hikayeler özelliğini sınırlı sayıda sanatçıya sunmaya başladı. Bu sayede kullanıcılar, şarkı ve albüm kapaklarının yanı sıra çalma listelerinin parçacıklarını içeren video klipleri paylaşabilecekler.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Spotify Android’de Yerel Müzik Çalma Desteği Ekleme Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör