2022 Genesis GV70, İki Turbo Motor Seçeneğiyle Gelecek Yıl ABD’ye Geliyor

İçerik: 2022 Genesis GV70, İki Turbo Motor Seçeneğiyle Gelecek Yıl ABD’ye Geliyor

blank
Genesis, kompakt GV70 crossover’ına ilişkin birkaç ayrıntı daha sunacak.

Yeni Genesis GV70 crossover hakkında çok sevindik – daha küçük, daha sportif bir pakette daha büyük GV80 hakkında sevdiğimiz her şey bu. Kompakt GV70, önümüzdeki yıla kadar ABD’de satışa sunulmayacak, ancak Genesis Pazartesi günü yeni SUV hakkında performans verileri ve mevcut teknolojilerin büyük bir listesi dahil olmak üzere birkaç ayrıntı daha açıkladı.

Çok hızlı, küçük bir uyarı: ABD’ye özgü birkaç ayrıntıyı doğrulayabilsek de, Genesis’in bir dizi bilgisi Kore web sitesinden geliyor, bu nedenle tartışacağımız her şeyin Amerika’ya gidip gitmeyeceği belli değil. Açıklığa kavuştuğumuz anda bu alanı güncelleyeceğiz.

blank
ABD dışında, Genesis GV70’i 207 hp ve 325 lb-ft tork ile 2.2 litrelik turbo dizel I4 ile sunacak.

Şimdi güzel kısma geçelim. ABD’ye özel GV70’in daha büyük GV80 ile aynı motorlarla sunulacağını söyleyebiliriz, bu da temel uçta 2.5 litrelik turbo I4 ve daha yüksek trim seviyelerinde 3.5 litrelik çift turbo V6 anlamına geliyor. Dört silindirli motor 300 beygir gücü ve 311 pound-ft torka sahip olurken, V6 375 hp ve 391 lb-ft üretecek – tıpkı GV80’de olduğu gibi. Hem arkadan hem de dört tekerlekten çekiş mevcut olacak.

Genesis, Kore web sitesinde, daha iyi kullanım ve kavrama ile sonuçlanan yanal tork vektörlemesine izin veren elektronik sınırlı kaymalı diferansiyelin mevcut olduğundan bahsediyor. Kore sitesi ayrıca GV70’in dört tekerlekten çekiş sisteminde bir Arazi Moduna sahip olacağını ve hatta başlatma kontrolüne sahip olacağını ve V6 motorlu GV70’in 5,1 saniyede 62 mil hıza çıkmasını sağlayacağını söylüyor. Genesis, ABD’ye özgü modelin, muhtemelen yukarıda belirtilen teknolojileri içeren bir Spor Paketine sahip olacağını söylüyor. Ve GV80 gibi, GV70 de elektronik olarak kontrol edilen uyarlanabilir bir süspansiyona sahip olacak ve amortisör ayarlarını yaklaşan yol koşullarına göre ayarlayabilecek.

blank
Araçta Highway Driving Assist II teknolojisi de mevcut olacak.

Genesis, tüm araçlarında bir sürü güvenlik teknolojisi sunuyor ve GV70 de bunu takip edecek. Otomatik hız adaptasyonu, önden çarpışmadan kaçınma, kör nokta izleme ve sürücü dikkat monitörünün yanı sıra, şirketin uyarlanabilir hız sabitleyici ve direksiyon yardımını birleştiren Highway Driving Assist II teknolojisi de mevcut olacak. Navigasyon sistemi artırılmış gerçeklik katmanlarına sahip olacak ve ana şirket Hyundai’nin uzaktan park etme özelliği sunulacak.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: 2022 Genesis GV70, İki Turbo Motor Seçeneğiyle Gelecek Yıl ABD’ye Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör