FCC, SpaceX’i Uydu İnternet Ağı İçin 886 Milyon Dolar İle Ödüllendirdi

İçerik: FCC, SpaceX’i Uydu İnternet Ağı İçin 886 Milyon Dolar İle Ödüllendirdi

Federal İletişim Komisyonu, ABD’deki kırsal alanlara geniş bant internet sağlayan şirketlere 9,2 milyar dolarlık ödül açıkladı ve Elon Musk’ın SpaceX en büyük kazananlardan biri oldu. Şirket, Federal İletişim Komisyonu’nun Kırsal Dijital Fırsat Fonu kapsamında, Starlink uydu geniş bant projesi için önümüzdeki 10 yıl içinde 886 milyon dolar alacak.

Starlink, SpaceX’in Dünya çevresinde alçak irtifalarda uçacak ve aşağıdaki yerde internet sağlayan uydular takımyıldızıdır. SpaceX, Starlink sistemi için gerekli olan planlanan 12.000 uydunun 900’ünü düşük Dünya yörüngesine fırlattı. Musk, şirketin “önemli operasyonel yetenekler” sağlamak için uzayda 800 uyduya ihtiyacı olduğunu söyledi. SpaceX, yaz boyunca özel bir beta sunduktan sonra Ekim ayında Starlink geniş bant için Better Than Nothing Beta’sını başlattı.

FCC müzayedesinin diğer büyük kazananları arasında 1.3 milyar $ alacak olan LTD Broadband; 1.2 milyar $ alacak olan Charter Communications; ve 1.1 milyar dolar alan Kırsal Elektrik Kooperatif Konsorsiyumu.

ABD’de 24 ila 163 milyon kişi genişbant internet erişiminden yoksun ve sorun özellikle kırsal alanlarda şiddetli. Yeni kurulan Biden yönetiminin, 2021’de sözde “dijital uçurum” u kapatmak için federal geniş bant harcamalarını artırması bekleniyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: FCC, SpaceX’i Uydu İnternet Ağı İçin 886 Milyon Dolar İle Ödüllendirdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hyundai’den Yeni Bir Robot: TIGER-X

Hyundai’den Yeni Bir Robot: TIGER-X: Robot teknolojileri ve ileri mobilite yatırımlarına devam eden Hyundai Motor …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör