Hyundai Motorsport WRC’de İkinci Kez Şampiyon

İçerik: Hyundai Motorsport WRC’de İkinci Kez Şampiyon

blank
Covid-19 salgını nedeniyle 2020 sezonunda çoğu ülkede yarışlar iptal edildi ve motor sporları meraklıları bu heyecandan uzak kaldı.

Hyundai Shell Mobis Dünya Ralli Takımı, Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) 2020 sezonunu Markalar Şampiyonu olarak önemli bir zaferle tamamladı. 2019’dan sonra üst üste ikinci kez dünya şampiyonu olan Hyundai Motorsport ekibi, Covid-241 salgınının gölgesinde zorlu 2020 sezonunda toplam 19 puan elde etti.

Uluslararası Otomobil Federasyonu FIA (Fédération Internationale de l’Automobile) tarafından düzenlenen ve dünyanın en çok izlenen motor sporları organizasyonlarından biri olan uluslararası ralli şampiyonasının 48. sezonu, daha sonra takvime eklenen ACI Monza Rallisi ile tamamlandı. COVID-19 salgını nedeniyle. Sezonun son yarışında podyuma ikinci gelen Estonyalı pilot Ott Tanak ve üçüncü olan İspanyol pilot Dani Sordo ile toplam 33 puan kazanan Hyundai Shell Mobis Dünya Rallisi Takımı, Monza Rally’yi böylelikle kazandı. şampiyonluk. Sezon boyunca tüm yarışlara damgasını vuran Hyundai Motorsport, takımdaki tüm servis personeli, deneyimli pilotlar ve üst düzey teknik yöneticilerin yoğun çalışmaları ile bu önemli zaferi elde etti.

Covid-19 salgını nedeniyle 2020 sezonunda çoğu ülkede yarışlar iptal edildi ve motor sporları meraklıları bu heyecandan uzak kaldı. 2020 sezonunda Türkiye Rallisi’nde seyirciyi taşıyan sadece 7 ralli, Eylül ayında Marmaris’te yapıldı. Bu yılın son yarışı olan ACI Rally Monza’da karlı zeminde liderliğini ilan eden Hyundai Shell Mobis World Rally Team, böylelikle 2020’den sonra 2019’da Markalar Şampiyonu oldu.

Dünya Ralli Şampiyonası 2021 sezonu, 21 Ocak’ta Monte Carlo Rallisi ile başlayacak.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyundai Motorsport WRC’de İkinci Kez Şampiyon

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör