Adobe, Windows ve macOS için Lightroom’un Arm sürümünü yayınladı

İçerik: Adobe, Windows ve macOS için Lightroom’un Arm sürümünü yayınladı

blank

Adobe bugün hem macOS hem de Windows için Lightroom’un bir Arm sürümünü yayınlıyor. Lightroom’un en son sürümü artık hem Apple M1 sistemleri hem de Qualcomm destekli Windows 10 cihazları için yereldir. Bir beta sürüm yerine tam sürüm olarak piyasaya çıkıyor ve Adobe onu normal Creative Suite yükleyicisinin bir parçası yapıyor.

Bu yerel Arm sürümü, Lightroom’un yeni sürümü olsa da, klasik Lightroom hayranıysanız, Adobe’nin onu göndermesi için biraz daha beklemeniz gerekir. Adobe fotoğraf ekibinde program yöneticisi olan Sharad Mangalick, “Apple M1 yerel sürümlerini hazır olur olmaz göndermeyi planlıyoruz, bu yüzden bizi izlemeye devam edin,” diyor.

Lightroom’un bu en son güncellemesi, Adobe’nin M1 Mac’leri ve Arm tabanlı Windows PC’leri destekleyen bir Photoshop beta sürümünü göndermesinden sadece haftalar sonra geldi. Hala beta sürümünde olduğu için Photoshop bir dizi temel özelliği kaçırmaktadır, ancak bugünün Lightroom sürümü, masaüstü sürümünde beklediğiniz tüm özellikleri barındırmaktadır. Esasen, mevcut tüm özellikleriyle birlikte Arm’a taşınmıştır.

Adobe, gelecekteki sürümlerde Arm ve M1 cihazları için optimize etmeye devam etmeyi planladığını söylüyor, bu nedenle yakında Arm desteği ile birlikte ek Creative Suite uygulamalarının geldiğini göreceğiz.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Adobe, Windows ve macOS için Lightroom’un Arm sürümünü yayınladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör