Apple’ın Otonom Araba Projesini Siri’yi Yaratan Yöneticiye Verdiği Bildirildi

İçerik: Apple’ın Otonom Araba Projesini Siri’yi Yaratan Yöneticiye Verdiği Bildirildi

blank
Apple’ın Otonom Araba Projesini Siri’yi Yaratan Yöneticiye Verdiği Bildirildi

“Siri, arabamı sür …”

Bloomberg’e göre Apple, gizli otonom araba projesini denetleyen liderliğini karıştırıyor. Ekibin mühendisleri şimdi şirketin yapay zeka başkanı ve aynı zamanda ses tabanlı dijital asistan Siri’yi de denetleyen John Giannandrea’ya rapor verecek.

Google’ın eski arama ve yapay zeka başkanı Giannandrea, Apple’a 2018’de katıldı. İşe alması, bilgisayar görüşü ve doğal dil gibi hızlı hareket eden ve giderek daha önemli hale gelen yapay zeka alanlarında yıllarca ilerleme kaydetmeye çalışan Apple için büyük bir kazanç olarak görülüyordu. işleme. Giannandrea, makine öğrenimi ve yapay zeka stratejisinin lideri olarak doğrudan CEO Tim Cook’a rapor veriyor.

Apple’ın sözde Titan Projesi hakkında pek bir şey bilinmiyor. Rakiplerinin çoğunun aksine, şirket, Kaliforniya’da test ettiği sürücüsüz otomobiller konusunda sinir bozucu bir şekilde ağzı sıkı tutuldu. Amaca yönelik olarak inşa edilmiş kendi kendini süren bir otomobil geliştirme hedefiyle başladıktan sonra planlar, daha sonra, donanımı sağlamak için Apple’ın Volkswagen gibi otomobil üreticileriyle ortaklık kurmasıyla, yalnızca yazılım geliştirmeye ölçeklendirildi.

Yasal drama da yaşandı. 2019’da Çin vatandaşı bir Apple çalışanı, FBI tarafından şirketin otonom otomobil projesiyle ilgili ticari sırları çalmaya teşebbüs etmekle suçlandı. Bu, hükümet son yedi ayda bir Apple çalışanını sürücüsüz sırları çalmaya çalışmakla ikinci kez suçladı. Apple ayrıca projeden yaklaşık 200 çalışanı işten çıkardı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple’ın Otonom Araba Projesini Siri’yi Yaratan Yöneticiye Verdiği Bildirildi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör