Google Look to Speak Uygulaması, Göz Hareketleriyle Çalışıyor

İçerik: Google Look to Speak Uygulaması, Göz Hareketleriyle Çalışıyor

blank
Look to Speak, kullanıcıların kelimeleri ve cümleleri kişiselleştirmesine olanak tanır.

Google’ın Look to Speak, insanların gözlerini kullanarak telefonlarında önceden yazılmış cümleleri seçmelerine ve yüksek sesle konuşmalarına olanak tanıyan bir deney uygulaması olarak piyasaya sürüldü. Look to Speak, Android’de kullanıma sunuluyor ve Android 9 ve üstü ile Android One ile uyumlu. Uygulamayı çalıştırmak için, bir kişinin bir ifade listesinden söylemek istediklerini hızlıca seçmesi için sola, sağa veya yukarı bakması gerekir. Göze bakış ayarları uygulama içinde ayarlanabilir.

Look to Speak, Google Creative Lab, Sarah Ezekiel ve Richard Cave, Google ile Konuşma ve Dil Terapisti işbirliğiyle hazırlanan, Google platformuyla Deneyler üzerine Bir Başlangıç ​​ile bir projedir. Uygulamayı Google Play’den indirebilirsiniz.

Uygulamada, kelimeler ve kelime öbekleri de kişiselleştirilebilir ve insanların kendi özgün seslerini paylaşmalarına olanak tanır. Bakışların Look to Speak uygulaması tarafından kasıtlı olarak kaydedilmesi için tamamen sola, sağa ve yukarı bakmak önemlidir. Uygulama kılavuzunda paylaşılan bir ipucu uyarınca, kullanıcıların eylemleri tetiklemek için cihazdan uzaklaşması gerekir.

blank
Look to Speak’i kullanmak için, cihazın kullanıcının yüzünün önüne yerleştirilmesi gerekir.

“Tasarım süreci boyunca, bunun gibi bir iletişim aracından yararlanabilecek küçük bir grup insana ulaştık. Görmek şaşırtıcı olan şey, Look To Speak’in diğer iletişim cihazlarının kolayca gidemeyeceği yerlerde (örneğin, dışarıda, yolculuk sırasında, duşta ve acil durumlarda) nasıl çalışabileceğiydi, ”diye yazdı Cave bir blog gönderisinde uygulamayı açıklayarak .

Look to Speak’i kullanmak için, aygıtın kullanıcının yüzünün önüne, göz seviyesinin biraz altına yerleştirilmesi gerekir. Cihazın kullanıcı tarafına yerleştirilmesi, göz hareketlerinin doğru yorumlanmamasına neden olabilir. Menüdeki Kurulum Yardımcısı, aygıtın doğru şekilde konumlandırılmasına yardımcı olabilir. Uygulamada sesli geri bildirim etkinleştirildiğinde, bir ping sesi uyarısı bir bakışın kaydedildiğini bildirir. Bir eylemi tetiklemek için gereken her hareketin uzunluğunu ayarlayabilirsiniz; Kullanıcılar, etkileşime aşina olduklarında bunu hızlandırmayı seçebilirler. Göz hareketlerini kullanarak uygulamayı ertelemek de mümkündür.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Look to Speak Uygulaması, Göz Hareketleriyle Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör