Netflix, Çocuk Etkinlikleri İçin Aile Profili Ayarını Test Etmeye Başlıyor

İçerik: Netflix, Çocuk Etkinlikleri İçin Aile Profili Ayarını Test Etmeye Başlıyor

blank
Netflix Aile Profili ayarı, aile dostu şovları ve filmleri tek bir profil altında toplayacak

Netflix’in, ebeveynlerin çocuklarının platformda ne yayınladıklarını anlamalarına yardımcı olmak için yeni bir Çocuk Aktivitesi Raporu yayınladığı bildiriliyor. Bu rapor, temelde çocukların bugünlerde en sevdikleri karakter olan ne tür içerik izlediklerini ve çocukların izleme alışkanlıklarına dayanan önerileri içeriyor. Netflix ayrıca yeni bir Aile Profili ayarını test etmeye başladı. Bu profil, temelde kullanıcılara tüm aile içeriğini tek bir yerde toplama fırsatı sunacak.

Verge, Netflix’in küresel bir testin parçası olarak bu hafta sonu e-posta yoluyla ebeveynlere yeni Çocuk Aktivite Raporu sunmaya başladığını bildirdi. Şimdilik yalnızca belirli pazarlarda mevcuttur. Netflix, çocukların izleme verilerine ilişkin bilgiler sunan bu düzenli raporları seçme seçeneği sundu. Çocukların en sevdikleri şovlar hakkında ayrıntılar vermenin yanı sıra, en sevdikleri karakterin kim olduğuna dair veriler de sunuyor ve yeni şovlar öneriyor. Çocuk Aktivite Raporu ayrıca günün şakasını, en sevilen Netflix karakterlerinin çıktısını almak için boyama sayfalarını ve en sevdikleri karakterlere göre çocuklarla oynamak için test oyunları sunar.

Netflix ürün inovasyonları ekibi lideri Michelle Parsons, The Verge’e şunları söyledi: “Çoğu ebeveyn, Cadılar Bayramı kostümlerine veya Noel’de istedikleri oyuncaklara dayanarak çocuklarının neyi sevdiklerine dair bir nabız var, ancak bu programların ne hakkında olduğunu her zaman bilmiyoruz , “Dedi Parson. “Gösteri özünde ne hakkında konuşuyor?” Bu rapor, ebeveynlerin çocuklarının kendileri izlemek zorunda kalmadan ne izlediğini anlayarak çocuklarla daha iyi bağlantı kurmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Daha önce de belirtildiği gibi, ebeveynlerin düzenli raporları seçmeleri gerekecek ve ayrıca istedikleri zaman vazgeçebilirler.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Netflix, Çocuk Etkinlikleri İçin Aile Profili Ayarını Test Etmeye Başlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör