Zoom, Among Us ve Joe Biden, 2020’de Google’da En Çok Aranan İsimler

İçerik: Zoom, Among Us ve Joe Biden, 2020’de Google’da En Çok Aranan İsimler

blank

Google, 2020 için ABD’de en çok trend olan aramalar listesini yayınladı ve tahmin edilebileceği gibi, “koronavirüs”, “seçim sonuçları” ve “Zoom” öncülük etti. Açık olmak gerekirse, bunlar en çok aranan veya en çok aranan konular değildir. Google, bunun yerine “2020’de 2019’a kıyasla uzun bir süre boyunca trafikte yüksek artış gösteren aramalar” dedi. İnceleme içeriği bir yıl ilerledikçe, oldukça iç karartıcı; ayrıca 2020’de hayatını kaybeden Kobe Bryant, Naya Rivera ve Chadwick Boseman en trend aramalar arasında yer aldı.

Google’ın haberlerdeki en çok trend olan aramaları, hükümetin 1.200 $ ‘lık ödemeleri dağıtımı tam olarak sorunsuz gitmediğinden “teşvik kontrolleri” içeriyordu; Pandemik kilitlenmeler nedeniyle milyonlarca kişi işini kaybettiği için “işsizlik”; Dürüst olmam gerekirse unuttuğum “Avustralya yangınları” aslında bu yıl oldu; “Süper salı”; ve “Kasırga Laura”. Ayrıca en önemli haber sonuçları arasında, bir yılın bu cehenneminin maskotu olması gereken yaratık da vardı: “cinayet eşek arısı”

Google’ın trend olan aramalarında en çok aranan kişiler arasında Başkan seçilen Joe Biden ve Seçilmiş Başkan Yardımcısı Kamala Harris, Kanye West, Tom Brady, Tom Hanks ve Kuzey Kore lideri Kim Jong Un yer aldı.

Sonuç olarak, oldukça kötü bir yıl oldu ve arama konuları bunu çoğunlukla ortaya koyuyor. Ancak eğlence kategorilerinde birkaç parlak nokta vardı – ve akış hizmetleri için çok şükür çünkü hepimiz kilitliyken dikkat dağıtmaya gerçekten ihtiyacımız vardı.

blank
Zor bir yıldı ve en popüler arama sonuçları bunu yansıtıyor.

Filmlerde en çok aranan aramalar En İyi Film ödüllü Parasite, Black Panther, Sonic the Hedgehog, Little Women ve Harley Quinn: Birds of Prey idi. Netflix, ne kadar denersek deneyelim kaçamadığımız dizileri içeren en popüler TV şovlarına hükmediyordu: Tiger King, The Queen’s Gambit, Cobra Kai, Outer Banks ve Ozark’ın yanı sıra Hulu’s Little Fires Everywhere.

Ve oyunların altında, 2018’den itibaren olabilecek küçük oyun Aramızda, Fall Guys: Ultimate Knockout, Valorant, The Last of Us 2 ve tabii ki Animal Crossing ile birlikte 2020 listesinde zirvede yer aldı.

Ayrıca “koronavirüs sırasında” trend olan bir arama kategorisi vardı; insanlar dişçiyi ziyaret edip edemeyeceklerini, bir ev satın alabileceklerini, iş bulabileceklerini, randevu alıp alamayacaklarını veya bir Uber alıp alamayacaklarını bilmek istiyordu.

Google’da aramaların trend olduğu 2020, onlarca yıl gibi uzun bir yıl oldu. Gelecek yıl burada, umarım işler biraz daha parlak göründüğünde tekrar buluşalım.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Zoom, Among Us ve Joe Biden, 2020’de Google’da En Çok Aranan İsimler

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör