BMW’nin Yeni Elektrikli Scooter Konsepti Farklı Bir Tasarım Sunuyor

İçerik: BMW’nin Yeni Elektrikli Scooter Konsepti Farklı Bir Tasarım Sunuyor

blank
Alman otomobil üreticisi “scooter segmentini yeniden tanımlamak” istiyor

BMW, elektrikli mobilitede bir lider olarak kabuğunu geri almaya çalışıyor. BMW, Alman otomobil üreticisinin en son ürünlerini özetleyen bir dizi duyuru kapsamında, cesur bir yeni elektrikli scooter konseptini ortaya çıkardı: Motorrad Definition CE 04.

Gerçek konsept formunda, şirket herhangi bir spesifikasyon yayınlamadı ve insanların satın alabileceği gerçek bir motosiklete dönüşüp dönüşmeyeceğini veya ne zaman olacağını da söylemedi. Ancak BMW, amacının “scooter segmentini yeniden tanımlamak” olduğunu söyledi – ve bir şeyi üretime sokmadan bunu pek iyi yapamazsınız.

En önemlisi, Motorrad Tanımı CE 04 (tanrı, ne ağız dolusu) bir William Gibson romanından fırlamış bir tasarıma sahiptir. Uzatılmış, alçak araç gövdesi ve çapraz olarak yükselen ön kısım, scooterların bildiğimiz görünümünden temiz bir kopuş sağlıyor. Pil (boyutu bilinmiyor) alt gövdede düz durarak saklama için daha fazla alan yaratır. Örneğin, koltuğun altındaki gizli bir bölmeye bir kask saklanabilir.

BMW, motosikletin teknolojisini tasarımın bir parçası olarak bilinçli bir şekilde sahnelediğini ve bu nedenle yan panellerin aracın arka bölümünü tamamen kaplamadığını söyledi. Scooter’ın iç mekaniğinin bu ipucu, CE 04’e ortalama bir Vespa’nızdan daha endüstriyel bir his veriyor.

Ancak CE 04 ile BMW, ilk olarak 2014’te piyasaya sürülen oldukça pratik C Evolution elektrikli motorlu scooter’ı üzerine inşa ediyor. Son yarım on yılda BMW, C Evolution’ı şarj başına 100 mil menzil ve en yüksek hız sunacak kadar yükseltti. saatte 80 mil. Yaklaşık 14.000 $ ‘lık perakende fiyatı ile C Evolution, BMW’nin Motorrad bölümünün elektrikli geleceği için bir tür sınırlı çalışma test yatağından biraz daha fazlası haline geldi.

blank

Ancak, BMW’nin elektrikli mobilite bölümü ile daha büyük ve daha iyi şeyler yapmak istediği açıktı. 2016’da BMW, doğrudan bir süper kahraman filminin setinden gelmiş gibi görünen Vision Motorrad Next 100 konsept motosikletiyle her şeyi başardı. Ve 2017’de BMW, C Evolution’ın daha fütüristik bir versiyonu olan Motorrad Concept Link’i gösterdi. Motorrad Tanımı CE 04, bu tasarım evrimiyle uyumludur.

BMW, CE 04’ü konsept kategorisinin dışına ve gerçeklik alanına taşımaya karar verirse çok fazla rekabet yaşayacaktır. Bugün ve daha fazlası yolda olan nispeten ucuz motorlu scooter çeşitleri var. Çinli NIU, bu yıl ABD’de elektrikli motosikletini satmaya başladı. NIU’nun scooterları, bir avuç büyük şehirde kiralama hizmetini başlatan Revel hizmetini paylaşarak kullanılıyor. Elektrikli kick scooter’ın öncüsü olan Segway-Ninebot bile birkaç yeni modelin piyasaya sürülmesiyle aksiyona giriyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: BMW’nin Yeni Elektrikli Scooter Konsepti Farklı Bir Tasarım Sunuyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör