Facebook, Google, İngiltere’deki Yeni Düzenlemelerle Yüzleşecek

İçerik: Facebook, Google, İngiltere’deki Yeni Düzenlemelerle Yüzleşecek

blank
İngiltere’nin Rekabet ve Pazar Kurumu (CMA), zararlı çevrimiçi içerik ve veri koruması için yeni kurallar getirecek.

İngiltere’nin rekabet izleme örgütü, Google ve Facebook gibi teknoloji devlerini düzenleyen yeni bir rejimin ana hatlarını çizerek, dijital pazarların tüm potansiyelini kullanmak ve rekabeti ve yeniliği teşvik etmek için yeni güçlere ihtiyacı olduğunu söyledi.

Geçen ay hükümet tarafından duyurulan bir Dijital Piyasalar Birimi tarafından denetlenen yeni, yasal olarak bağlayıcı bir davranış kuralları, pazarda rekabet yanlısı müdahaleler ve geliştirilmiş birleşme kuralları önerdi.

CMA, hükümet yasalarını gerektirecek olan yeni rejimin, zararlı çevrimiçi içerik ve veri koruma için yeni kurallar da dahil olmak üzere dijital pazarlar için daha geniş bir düzenleyici çerçevenin parçası olacağını söyledi.
CMA İcra Kurulu Başkanı Andrea Coscelli, Google ve Facebook gibi teknoloji devlerine güvenen tüketicilere ve işletmelere adil davranılması ve rakiplerin eşit bir oyun alanıyla karşılaşması gerektiğini söyledi.

Salı günü “Bunun gerçekleşmesi için İngiltere’nin yeni güçlere ve yeni bir yaklaşıma ihtiyacı var” dedi. Kısacası, sorunları önlemek için hızlı adımlar atarken yeniliğin gelişmesini sağlayabilecek modern bir düzenleyici rejime ihtiyacımız var.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Google, İngiltere’deki Yeni Düzenlemelerle Yüzleşecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör