Google Chrome Senkronizasyonu Yakında Android’e Yeni Özellikler Sunacak

İçerik: Google Chrome Senkronizasyonu Yakında Android’e Yeni Özellikler Sunacak

blank
Kullanıcılar, kimlik bilgilerini yeniden girmek veya senkronizasyon yapmak zorunda kalmadan, Android’de tek bir dokunuşla Google Chrome’da oturum açabilecekler.

Google, yakında kullanıcıların Chrome’da senkronizasyon yapmak zorunda kalmadan ödeme ayrıntılarına ve şifrelerine erişmesini mümkün kılacaktır. Kullanıcılar, kimlik bilgilerini yeniden girmek veya senkronizasyon yapmak zorunda kalmadan, Android’de tek bir dokunuşla Chrome’da oturum açabilecekler. Google, kullanıcıların Chrome’daki Google Hesap bilgilerine erişmesini daha basit ve sezgisel hale getirmeyi amaçlayarak daha fazla özelliğe ve kullanıcıya daha kolay bir oturum açma deneyimi sunmak için çalıştığını söyledi. Google ayrıca, hesapta depolanan ödeme yöntemlerinin otomatik olarak doldurulmasını da kolaylaştırıyor.

Bir blog gönderisinde gelecek özellikleri duyuran Google, yakın zamana kadar kullanıcıların ödeme bilgilerine ve web siteleri için şifrelerine erişmesinin kolay olmadığını söyledi. Önümüzdeki birkaç hafta içinde Chrome’da, kullanıcıların senkronize edip etmediğine bakılmaksızın, sorunsuz ödemeler ve şifre yönetimi tüm oturum açmış kullanıcılara sunulacaktır.

blank
Google hesabınıza bir şifre kaydettiğinizde, ona tüm cihazlardan erişebilirsiniz

Kullanıcılara Google Hesaplarına kaydedilen şifrelere erişme konusunda daha fazla esneklik sağlamayı amaçlayan arama devi, yakında kullanıcıların Google Hesaplarına girerek şifreleri cihazlar arasında güvenli bir şekilde erişmesine ve yönetmesine olanak tanıyacak. Kullanıcılar, daha önce hesaba kaydedilmiş sitelerde şifreleri otomatik olarak doldurabilecekler. Yeni bir şifre kaydettiğinizde Chrome, şifreyi cihaza mı yoksa Google Hesabınıza mı kaydetmek istediğinizi seçmenize izin verir – ikincisi, tüm cihazlarda ona erişmenize izin verir.

Kullanıcılar, Android üzerinden tek dokunma seçeneğini kullanarak Chrome’da şarkı söylerken, “daha rahat bir alışveriş deneyimi” için Google Hesaplarında depolanan ödeme yöntemlerini otomatik olarak doldurabilecekler. Chrome, kullanıcılardan kartın CVV / CVC’sini onaylamalarını veya kullanıcıların biyometri ile kimlik doğrulamasına izin vermelerini isteyecektir. Kullanıcılar ayrıca tüm cihazlarda kullanmak için hesaplarına yeni bir kredi kartı kaydedebilirler.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Chrome Senkronizasyonu Yakında Android’e Yeni Özellikler Sunacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör