Microsoft, xCloud Beta Sürümünün 2021’de iOS ve PC’ye Geleceğini Doğruladı

İçerik: Microsoft, xCloud Beta Sürümünün 2021’de iOS ve PC’ye Geleceğini Doğruladı

blank
Tüm Xbox Game Pass Ultimate abonelerine ücretsiz olarak sunulur

Microsoft, xCloud bulut oyun hizmetini Apple’ın iOS platformuna ve Windows PC’lere getirme zaman çizelgesini doğruladı ve şirket, 2021 baharından itibaren iPhone, iPad ve PC’yi destekleyeceğini söyledi. The Verge, Ekim ayında Microsoft’un getirmek istediğini bildirdi. xCloud’dan iOS’a mobil web uygulaması aracılığıyla bir süre “2021’in başlarında”, ancak Microsoft Çarşamba günü yayınlanan bir blog gönderisinde zamanlamayı netleştirdi. Şirket, xCloud’un PC sürümünün Windows 10 için Xbox uygulaması aracılığıyla teslim edileceğini söyledi.

“2021 İlkbaharında, Xbox Game Pass Ultimate’ın bir parçası olarak bulut oyunlarını Xbox uygulaması ve tarayıcısı aracılığıyla Windows PC’lerde ve iOS cihazlarını mobil web tarayıcısı aracılığıyla kullanıma sunarak dünya çapında daha fazla oyuncuya ulaşma yolculuğumuzda bir sonraki adımı atacağız. “, Microsoft’un Xbox pazarlama şefi Jerret West blog gönderisinde yazıyor. “Xbox ekosisteminde oynamaya giden bir yol olarak bir milyardan fazla cihazı ekleyerek, her türden oyuncu için sorunsuz bir deneyim öngörüyoruz.”

blank

Apple, bulut oyun uygulamalarının bulut istemcilerini iOS üzerinde çalıştırmasına izin vererek Microsoft’a bir çeşit uzlaşma sunsa da, yine de inceleme için ayrı başlıklar gönderdikleri sürece, Xbox üreticisi böyle bir çözümün “tüketiciler için kötü bir deneyim” olacağını söyledi ve kararını verdi. bunun yerine bir mobil web teklifine odaklanın.

Diğer bulut oyun sağlayıcıları da aynısını yapmaya karar verdiler ve hem Google hem de Nvidia geçen ay ilgili hizmetlerinin mobil web sürümlerini duyurdu. Beta sürümünde iOS üzerinde çalışan GeForce Now bulut hizmeti ile Nvidia artık kullanılabilir. Google, yıl sonundan önce Stadia hizmetinin bir iOS sürümünü mobil web üzerinden başlatmayı planlıyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, xCloud Beta Sürümünün 2021’de iOS ve PC’ye Geleceğini Doğruladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör