Samsung, Yeni Nesil MicroLED Ekrana Sahip Devasa 110 inç 4K TV’yi Duyurdu

İçerik: Samsung, Yeni Nesil MicroLED Ekrana Sahip Devasa 110 inç 4K TV’yi Duyurdu

blank
Çoğu insan bunu karşılayamayacak, ancak daha küçük modeller çok ulaşılmaz değil

Son birkaç yılda Samsung, MicroLED teknolojisini kullanan The Wall adlı fütüristik, modüler TV’sini sergiledi (ve çok zengin bir azınlığa sattı). MicroLED, OLED’in en iyi özelliklerinin çoğunu – ilişkili dezavantajların çoğu olmaksızın – paylaşır ve hayatımızdaki ekranlar için bir sonraki büyük yükseltme sıçraması olarak görülüyor. Şimdi, Samsung MicroLED’i alıyor ve daha geleneksel bir TV form faktörüne yerleştiriyor. Bugün şirket, Kore’de bugün satışa sunulan ve 2021’in ilk çeyreğinde küresel olarak piyasaya sürülecek olan 110 inç MicroLED TV’yi duyurdu.

Muhtemelen akla gelen ilk soruya gelince, hayır, Samsung henüz en son görüntü teknolojisini kullanan bu devasa TV için bir fiyat açıklamıyor. Ancak, kendi kendine yayan MicroLED büyüsü nedeniyle şirketin diğer 4K (hatta 8K) setlerinden çok daha pahalı olacağını bekleyebilirsiniz. Bu görüntülerde gerçekten herhangi bir çerçeve veya çerçeve fark etmeyeceksiniz; Bu TV’nin yüzde 99,99 ekran / vücut oranı var, ancak Samsung yine de “harici hoparlör olmadan nefes kesici 5.1 kanal ses sağladığını” iddia ettiği “gömülü bir Majestic Sound System” kurmayı başardı.

blank

Tüm bu LED’ler kendi kendini aydınlattığından, OLED’i tanımlayan mükemmel siyahları ve harika kontrastı elde edersiniz. Ancak en önemlisi, MicroLED inorganiktir ve bu nedenle daha uzun vadeli dayanıklılığa sahip olmalıdır. Modern OLED TV’lerde halihazırda gittikçe azalmakta olan herhangi bir yanma tehdidi olmamalıdır. Samsung, yaklaşık 100.000 saatlik veya “on yıla kadar” bir ömür tahmin ediyor. The Wall söz konusu olduğunda, bu MicroLED’ler, hemen hemen her boyutta bir TV oluşturmak için birleştirilebilen modüler panellere yerleştirilir – eğer parasını ödeyecek bir kazancınız varsa. Lüks bir Londra evine kurulan The Wall örneğini burada bulabilirsiniz. Ancak 110 inç TV daha geleneksel bir biçim faktörüdür.

110 inç MicroLED’in HDMI 2.1 içerip içermediğine ve mümkün olan her şeyi (120Hz 4K oyun gibi) destekleyip desteklemediğine gelince, Samsung’a sordum. ancak basın zamanında bir cevap mevcut değildi. Düzgün bir yazılım numarası, TV’nin Çoklu Görüntüleme özelliği ile aynı anda dört içerik kaynağını (farklı HDMI girişlerinden bile) izleyebilme yeteneğidir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung, Yeni Nesil MicroLED Ekrana Sahip Devasa 110 inç 4K TV’yi Duyurdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör