Sony, Anime Yayıncısı Crunchyroll’u AT & T’den 1,17 Milyar Dolara Satın Alıyor

İçerik: Sony, Anime Yayıncısı Crunchyroll’u AT & T’den 1,17 Milyar Dolara Satın Alıyor

blank
Crunchyroll’un üç milyondan fazla abonesi var

Sony ve AT&T Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Sony’nin AT & T’den anime yayın hizmeti Crunchyroll’u 1.175 milyar dolara satın alacağını duyurdu. Özellikle Crunchyroll, Attack on Titan, Fullmetal Alchemist ve One Piece gibi pek çok popüler şovu lisanslayan Sony’nin Funimation’ın bir parçası olacak.

Artık Sony hem Crunchyroll hem de Funimation’ın sahibi olduğu için şirket, diğer birçok medya şirketinin anime içeriklerini anlamaya çalıştığı bir dönemde ABD’de anime üzerinde muazzam bir güce sahip. Netflix ayrıca kendi anime içeriğini hem lisanslamaya hem de üretmeye büyük yatırım yaptı.

Crunchyroll genel müdürü Joanne Waage yaptığı açıklamada, “Bu yeni yolculuğa çıkacağımız için heyecanlıyız” dedi. “Crunchyroll, 3 milyondan fazla abonesi, 50 milyon sosyal takipçisi ve 90 milyon kayıtlı kullanıcısı olan tutkulu bir hayran kitlesine sahip birinci sınıf bir marka oluşturdu. Bu harika hayranlar, animeyi küresel bir fenomen haline getirmeye yardımcı oldu. Crunchyroll markasının gücünü ve küresel ekibimizin uzmanlığını Funimation ile birleştirmek, heyecan verici bir olasılık ve anime’nin inanılmaz sanat formu için bir kazanç. “

Funimation Global Group CEO’su Colin Decker yaptığı açıklamada, “Funimation ve Crunchyroll birliği, bu ortamın sanatını ve kültürünü gelecek on yıllar boyunca yükseltecek olan dünya çapındaki anime hayranları için bir kazançtır” dedi. “Bu iki büyük şirketi birleştirmek hayranlar için bir kazanç olacak ve gerçekten küresel ölçekte rekabet etmemizi sağlayacak. Harika Crunchyroll ekibini ortak bir göreve davet etmekten onur duyuyorum – herkesin olağanüstü anime dünyasına ait olmasına yardım etmek. “

blank

AT&T bir süredir Crunchyroll’da alışveriş yapıyor ve AT&T ve Sony anlaşmayla ilgili aylardır görüşmeler yapıyor. The Information, Ağustos ayında, AT & T’nin Sony’nin Crunchyroll için 1.5 milyar dolar ödemesini istediğini ve iki tarafın Ekim ayında yaklaşık 1 milyar dolarlık bir anlaşmaya yakın olduğunu bildirdi.

New York Times’a göre AT&T, 2018 yılında Otter Media’nın bir parçası olarak Crunchyroll’u Chernin Group’tan 1 milyar doların üzerinde bir miktarla satın aldı. Satış, AT & T’ye bir dizi dijital mülk üzerinde sahiplik sağladı. AT&T’nin şu anki CEO’su ve ardından WarnerMedia’nın başkanı John Stankey, şirketin Otter Media satın alımını kendi dijital varlıklarını güçlendirirken “Otter’ın uzmanlığından yararlanmak” için kullanacağını söyledi. Stankey’in liderliği altında, AT&T ve WarnerMedia artık şirketin akış tekliflerinin baş mücevheri olan HBO Max’i oluşturmaya odaklanıyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony, Anime Yayıncısı Crunchyroll’u AT & T’den 1,17 Milyar Dolara Satın Alıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Efsane Oyun Mortal Kombat’ın Film Fragmanı Yayınlandı

Efsane Oyun Mortal Kombat’ın Film Fragmanı Yayınlandı: Yaklaşan Mortal Kombat filmi için ilk fragmanlar düştü …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör