WhatsApp, Apple’ın Uygulama Gizlilik etiketlerini iMessage Tutarsızlığı Nedeniyle Eleştiriyor

İçerik: WhatsApp, Apple’ın Uygulama Gizlilik etiketlerini iMessage Tutarsızlığı Nedeniyle Eleştiriyor

blank

Axios, WhatsApp’ın App Store’daki uygulamalar için yeni gizlilik etiketleri nedeniyle Apple’a geri döndüğünü bildirerek, uygulamada mevcut olmadığı için önceden yüklenmiş birinci taraf hizmet iMessage’ı kapsamıyor gibi görünmemelerinin haksızlık olduğunu savunuyor. Mağaza. Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma hizmetinin, gizlilik etiketi bilgilerini Pazartesi günü Apple’a gönderdiği ve hizmetin veri toplama açısından her bir etiketin ne anlama geldiğini ve bu bilgilere neden ihtiyaç duyduğunu belirten bir SSS yayınladığı bildirildi.

WhatsApp Axios’a yaptığı açıklamada, “Etiketlerin birinci ve üçüncü taraf uygulamalarında tutarlı olması gerektiğini ve ayrıca uygulamaların kişilerin özel bilgilerini korumak için alabileceği güçlü önlemleri yansıtması gerektiğini düşünüyoruz” dedi. Kullanıcılara okunması kolay gizlilik bilgileri vermenin “iyi bir başlangıç” olduğunu söylese de, “insanların indirdikleri uygulamalardaki bu” gizlilik beslenme “etiketlerini iMessage gibi önceden yüklenmiş uygulamalarla karşılaştırabilmeleri önemlidir.”

Apple ilk olarak WWDC 2020’de bir dizi yeni gizlilik özelliğinin bir parçası olarak yeni gizlilik etiketleri özelliğini duyurdu. Bunları, paketlenmiş marketlerde kullanılan beslenme etiketlerine benzeyen şirket, özelliğin uygulama kullanıcılarına toplanan veriler hakkında daha fazla bilgi vermesi gerektiğini söyledi. onları. 8 Aralık itibarıyla, geliştiricilerin yeni uygulamaları ve güncellemeleri gönderirken bilgileri sağlamaları gerekiyor, ancak Axios, bunların App Store’da ne zaman görünmeye başlayacaklarının belirsiz olduğunu belirtiyor.

Apple o zamandan beri kendi uygulamalarının piyasaya sürüldüğünde benzer etiketler sunacağını açıkladı; Mesajlar gibi App Store’da bulunmayan uygulamalar, Apple’ın web sitesinde gizlilik bilgilerini benzer bir biçimde sağlayacaktır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp, Apple’ın Uygulama Gizlilik etiketlerini iMessage Tutarsızlığı Nedeniyle Eleştiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör