YouTube, Eleştirinin Ardından ABD Seçim Dolandırıcılığı İddiasında Bulunan Videoları Yasakladı

İçerik: YouTube, Eleştirinin Ardından ABD Seçim Dolandırıcılığı İddiasında Bulunan Videoları Yasakladı

blank
Kaldırılan videolar, oylamanın sonucunu etkileyen yazılım hatası iddialarını içeren videoları içerecek

YouTube, Çarşamba günü sahte seçim sahtekarlığı iddiaları içeren yeni videoları yasakladı ve yeterli sayıda eyaletin Joe Biden’ı resmi yapmak için bir sonraki ABD başkanı olarak onayladığını söyledi.

Bu arada, YouTube’un ana ortağı Google, ABD’deki sonuca karar verildiği için Perşembe günü seçimle ilgili reklamlara ilişkin bir moratoryumu kaldıracağını söyledi.

Google ve Facebook, ABD seçmenleri arasında yanlış bilgi veya kafa karışıklığı yaymak için kullanılmasını önlemek için seçimlerle ilgili reklamları geçici olarak durdurdu.

Google, bir AFP sorgusuna yanıt olarak, “Kullanıcıları korumak için, reklamları olaydan yararlanmak veya yanıltıcı bilgileri güçlendirmek için kullanılabildiğinde öngörülemeyen, ‘hassas’ olaylarda belirli bir süre için belirli bir süre duraklatıyoruz,” dedi.

“Artık bu seçim sonrası dönemi hassas bir olay olarak görmüyor olsak da, seçimlere veya demokratik sürece olan güveni önemli ölçüde zayıflatabilecek bariz şekilde yanlış bilgileri kesinlikle yasaklayan reklam politikalarımızı katı bir şekilde uygulamaya devam edeceğiz.”
Ancak Google’ın sahip olduğu YouTube, seçim sonuçlarını baltalamayı amaçlayan yanlış bilgiler yayan videoları barındırmaya devam ettiği için eleştirilere maruz kaldı.

Konum, önde gelen video paylaşım platformunda bir yasağın getirilmesiyle Çarşamba günü değişti.

Platform, seçim için “güvenli liman son tarihinin” Salı günü geçtiğini ve seçim sonuçlarını onaylayarak eski başkan yardımcısı Biden’i kazanan yapmak için yeterli sayıda eyaletin geçtiğini söyledi.

YouTube bir blog gönderisinde, “Bu göz önüne alındığında, yaygın dolandırıcılık veya hataların 2020 ABD başkanlık seçiminin sonucunu değiştirdiğini iddia ederek insanları yanlış yönlendiren bugün (veya daha sonra) yüklenen herhangi bir içeriği kaldırmaya başlayacağız” dedi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube, Eleştirinin Ardından ABD Seçim Dolandırıcılığı İddiasında Bulunan Videoları Yasakladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör