Apple’ın Kendi Hücresel Modemi Üzerinde Çalışmaya Başladığı Bildirildi

İçerik: Apple’ın Kendi Hücresel Modemi Üzerinde Çalışmaya Başladığı Bildirildi

blank
Hareket, Apple cihazlarındaki bazı Qualcomm bileşenlerinin değiştirilmesi anlamına gelebilir.

Apple, Qualcomm tarafından sağlanan bileşenlerin yerini alabilecek bir hareketle, Apple’ın cihazları için kendi hücresel modemini geliştirmeye başladığını bildirdi.

Apple’ın donanım teknolojilerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Johny Srouji, bir belediye binası toplantısında çalışanlara bu çabayı anlattı, Bloomberg’in bildirdiğine göre yorumlara aşina olan kişiler. Hücresel modemler, akıllı telefonların telefon görüşmeleri yapmasına ve hücresel ağlar üzerinden internete bağlanmasına izin verir.

Srouji’nin “Bu yıl, başka bir önemli stratejik geçiş sağlayacak olan ilk dahili hücresel modemimizi geliştirmeye başladık” dedi. “Bunlar gibi uzun vadeli stratejik yatırımlar, ürünlerimizi etkinleştirmenin ve geleceğimiz için zengin bir yenilikçi teknolojiler hattına sahip olduğumuzdan emin olmanın kritik bir parçasıdır.”

Apple’ın uzun süredir evde büyüyen bir hücre modemi üzerinde çalıştığı söyleniyor. 2018 yılında şirket, bir hücre modem platformu için bir baş tasarımcı için bir iş ilanı verdi.

Apple, mobil işlem platformlarındaki en büyük tedarikçi olan Qualcomm ile sert bir ilişki yaşadı. Patentlerini lisanslamaktan önemli miktarda para kazanan Qualcomm ve Apple daha önce yakın ortaklardı ve Qualcomm, iPhone’lar için yüksek kaliteli modemler tedarik ediyordu. Ancak ikisi, Apple’ın Qualcomm’u rekabete aykırı uygulamalarla suçladığı patent lisansı konusunda iki yıllık bir hukuk savaşına girdiler ve bu iki şirketin 2019’da çözdüğü bir anlaşmazlıktı.
Apple, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple’ın Kendi Hücresel Modemi Üzerinde Çalışmaya Başladığı Bildirildi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör