Google Sağlık Uygulaması, Kullanıcıların Araştırma Çalışmalarına Katılmasına İzin Verecek

İçerik: Google Sağlık Uygulaması, Kullanıcıların Araştırma Çalışmalarına Katılmasına İzin Verecek

blank
Google Sağlık Çalışmaları uygulamasındaki ilk çalışma, grip ve COVID-19 dahil olmak üzere solunum yolu hastalıklarına odaklanacak.

Google, anket sorularını yanıtlayarak ve ilgili verilere katkıda bulunarak Android kullanıcılarının sağlık araştırmalarına katılmaları için bir uygulama başlattı. Google Sağlık Çalışmaları uygulaması, araştırma kurumlarının potansiyel çalışma katılımcılarıyla bağlantı kurmasını kolaylaştırma girişimidir. İlk çalışma, Harvard Tıp Fakültesi ve Boston Çocuk Hastanesi’nden araştırmacılarla ortaklaşa yürütülüyor ve grip ve COVID-19 dahil olmak üzere solunum yolu hastalıklarına odaklanıyor. Uygulama henüz Hindistan’da kullanılamıyor.

Uygulamanın lansmanını bir blog gönderisiyle duyuran arama devi, Google Sağlık Çalışmaları’nın araştırmacıların insan sağlığını daha iyi anlayabilmeleri için geniş ve çeşitli bir nüfusa ulaşmaları için bir platform sağlayacağını söyledi. Google ayrıca bu girişimin halka “tıbbi araştırmalara katkıda bulunmak için daha büyük fırsatlar” sağlayacağını söyledi. Uygulama şimdilik Hintli kullanıcılar için mevcut olmasa da Google Play’den indirilebilir.

ABD’deki yetişkinler, Google’ın Android uygulamasındaki ilk çalışması olan Solunum Sağlığı Çalışması’na uygundur. İnfluenza ve COVID-19 dahil solunum hastalıklarının toplumlarda nasıl geliştiğini ve yaş gibi risk faktörleri ve seyahat gibi faaliyetler arasında nasıl farklılaştığını belirlemeye odaklanacaktır. Katılımcılardan, nasıl hissettiklerini, hangi semptomları yaşıyor olabileceklerini, aldıkları önleyici tedbirleri ve COVID-19 veya grip testi sonuçları gibi ek bilgileri düzenli olarak kendi kendilerine bildirmek için Google Sağlık Çalışmaları uygulamasını kullanmaları gerekecektir.

Bu ilk çalışmada, bir kişinin ev dışında yaptığı günlük seyahatlerin sayısı ve koronavirüsün yayılması gibi hareketlilik arasındaki bağlantıyı anlamak için araştırmacıların eğilimleri incelemelerine izin veren bir gizlilik teknolojisi kullanılıyor.
Google, uygulamayı oluştururken üç ilkeye odaklandığını söyledi: bilgileri güvende tutmak, sorumlu bir şekilde davranmak ve katılımcıları kontrol altına almak. Teknoloji devi, katılımcıların verilerinin Google’ın gelişmiş güvenliği ile korunacağını ve tüm bilgilerin şifreleneceğini ve araştırma verilerinin güvenli bir şekilde saklanacağını iddia etti. Google, katılımcıların, mevcut olduklarında araştırma bulgularına da erişebileceklerini söyledi.

Katılımcılar, her çalışma için hangi verilerin ne zaman ve neden paylaşıldığı dahil olmak üzere katkıda bulunduğunu görebilecekler. Google, çalışma verilerinin yalnızca araştırma çalışmasında açıkça izin verilen amaçlar için kullanılacağını söyledi. Şirketin iddia ettiği gibi katılımcılara reklamları göstermek, reklam verenlerle paylaşılan veya satılan reklamları göstermek için kullanılmayacaktır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Sağlık Uygulaması, Kullanıcıların Araştırma Çalışmalarına Katılmasına İzin Verecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yeni 3B Baskı Tekniği, Laboratuvar Ortamında Organ Üretecek

Yeni 3B Baskı Tekniği, Laboratuvar Ortamında Organ Üretecek: 3D baskılı organlar ilerlemiş olsa da, onları …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör