TikTok, Facebook’u Geçerek 2020’de Dünyada En Çok İndirilen Uygulama Oldu

İçerik: TikTok, Facebook’u Geçerek 2020’de Dünyada En Çok İndirilen Uygulama Oldu

blank

Mobil trendlerle ilgili bir sektör raporuna göre TikTok, 2020’de dünya çapında en çok indirilen uygulama olmak için Facebook’u geride bıraktı. TikTok listede üç sıra atladı ve analitik firma App Annie’nin gelecek yıl 1 milyar aylık aktif kullanıcı kulübüne girmesi bekleniyor. Ancak Facebook uygulamaları, Facebook ikinci, WhatsApp Messenger üçüncü ve Instagram beşinci gelirken en çok indirilen ilk beş uygulama listesine hakim oldu. Zoom’un mobil uygulaması bu yıl göze çarpan bir büyüme kaydetti ve 2020’nin en çok indirilen uygulamaları listesinde dördüncü sırada yer aldı.

Veri analizi platformu App Annie’nin mobil trendler hakkındaki yıllık raporuna göre, devam eden salgın mobil kullanımımızı iki ila üç yıl hızlandırdı; bu yıl en büyük büyüme alanlarından biri mobil cihazlarda harcanan zamandı. Harcanan zamandaki en büyük büyüme kategorileri, Zoom gibi konferans araçları sayesinde yüzde 200 artan iş uygulamalarını içeriyor.

Oyun dışı uygulama kategorileri arasında en fazla büyümeyi uygulama içi abonelikler sağladı. Araştırmaya göre, küresel olarak en büyük büyüme kategorileri oyunlar, iş dünyası ve finans oldu. Brezilya, Hindistan ve Endonezya, Google Play’deki indirmelerdeki büyümeye en büyük katkıda bulunan ülkelerdi. Japonya, Suudi Arabistan ve ABD, iOS’taki indirmelerde en büyük artışı gördü.

Tinder, en çok tüketici harcaması yapan uygulamanın listesinin başında yer alırken, onu 15 sıra yükselen TikTok izledi. Listede sıradaki YouTube, Disney + ve Tencent Video var. Rapora göre Disney +, Avrupa ve Latin Amerika pazarlarına yayılmasının ardından bu yıl büyüme açısından göze çarpan bir yıl geçirdi.

Free Fire, bu yıl dünya çapında en çok indirilen oyun oldu ve onu Subway Surfers, Between Us, PUBG Mobile ve Gardenscapes: New Acres izledi. Rapor, Aramızda bu yıl indirme sayısında ve aktif kullanıcılarda büyüme açısından göze çarpan bir yıl geçirdiğini belirtti.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok, Facebook’u Geçerek 2020’de Dünyada En Çok İndirilen Uygulama Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör