Uber, Sürücülerin COVID-19 Aşılarına Erken Erişim Sağlamalarını İstiyor

İçerik: Uber, Sürücülerin COVID-19 Aşılarına Erken Erişim Sağlamalarını İstiyor

blank
CEO’nun mektubu, devletleri sürücüleri temel çalışanlar olarak sınıflandırmaya çağırıyor

Uber bugün her ABD valisine, sürücülerinin ve teslimat görevlilerinin temel çalışanlar olarak sınıflandırılmasını ve COVID-19 aşılarına öncelikli erişim izni verilmesini isteyen mektuplar gönderdi. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), ikinci aşamanın ardından, ilk aşı grubunun sağlık çalışanlarına ve uzun süreli bakım tesislerinin sakinlerine, ulaşımda çalışanlar da dahil olmak üzere gerekli işçilerle birlikte gitmesini tavsiye etti. Ancak aşı dağıtım planlarının ayrıntılarına karar vermek her eyalete bağlıdır.

Uber, bu haftanın başlarında CDC’ye benzer bir başvuruda bulundu ve bir mektupta, bir COVID-19 aşısına erken erişimin “sürücülere ve teslimat yapan kişilere temel rollerini oynamaya devam ederken, aynı zamanda yanlışlıkla sözleşme yapma riskini de azaltacağını” söyledi. muhtemelen virüsü iletir. “

Eyalet yöneticilerine yazdığı mektupta Khosrowshahi, Uber’in hizmetlerini “aşı randevularına gitmek zorunda kalacak kişilerin karşılaştığı ulaşım engellerini kaldırmak için” kullanabileceğini savunuyor. Her iki mektup da sağlık çalışanları, restoranlar ve pandemi sırasında evde kalmak için teslimata güvenen insanlar tarafından Uber’in kullanıldığına işaret ediyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Uber, Sürücülerin COVID-19 Aşılarına Erken Erişim Sağlamalarını İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör