Yeni Nesil Spor Oyunları Güçlü İyileştirmeler Yapıyor

İçerik: Yeni Nesil Spor Oyunları Güçlü İyileştirmeler Yapıyor

blank
NBA 2K ve FIFA daha iyi görünüyor – peki bu yeterli mi?

Spor oyunları kapalı, sabit ortamları tasvir etme eğiliminde olduğundan ve her yıl mükemmel bir performansa sahip olmaları gerektiğinden, oynadığınız sistem ne olursa olsun normalde kararlı ve güvenilirdir.

Örneğin FIFA, NBA 2K ve Madden’e bakarsanız, zaten PS4 Pro ve Xbox One X’te yerel 4K ve saniyede 60 kare hızında çalışıyorlar – bu makinelerdeki çoğu oyun için oldukça nadir bir başarı. Ancak bu, PS5 ve Xbox Series X söz konusu olduğunda, 2K ve EA’nın yeni nesil sürümleri öne çıkarmak için yeni yollar bulması gerektiği anlamına geliyor. Her üç oyunun da 2021 versiyonunu PS5’te oynuyordum ve hepsi yeni donanımdan en iyi şekilde yararlanmak için farklı yaklaşımlar benimsedi.

Birincisi ve en önemlisi, kopyanızı nasıl elde ettiğinizdir. EA, FIFA 21 veya Madden 21’in PS4 veya Xbox One sürümlerini satın alan herkese ücretsiz PS5 ve Xbox Series S / X yükseltmeleri sunuyor, ancak bu otomatik değil. Yeni nesil sürümünüzü almak için konsolun ilgili mağazasına gitmeniz gerekir. Bu arada 2K, NBA 2K21’i yeni nesil konsollar için tamamen ayrı bir ürün yapmaya karar verdi, bu da diğer platformlarda sahibi olsanız da olmasanız da onu satın almanız gerektiği anlamına geliyor.

blank

NBA 2K21’in yeni nesil sürümü, seri için tamamen yeni bir kullanıcı arayüzüne ve çok daha hızlı yükleme sürelerine sahiptir. Oyunun son yıllarda kullandığı işlevsel ancak bazen hantal menülerden çok daha şık ve gösterişli hissediyor. PS5 ve Xbox Series S / X’teki 2K21’de ayrıca, oluşturduğunuz oyuncunuzla birden fazla ilçeyi keşfetmenize olanak tanıyan The City adlı iddialı yeni bir açık dünya çok oyunculu merkez bulunuyor.

Her üç oyun da PS5 DualSense denetleyicinin gelişmiş haptiklerini çeşitli şekillerde kullanır. Hem NBA 2K21 hem de FIFA 21, oyuncular yorulduğunda sağdaki “sprint” tetikleyicisindeki direnci artırıyor, bunu bazen özelliği aşırı kullanan biri olarak oldukça faydalı buldum. 2K21’in savunma basıncını iletmek için sol tetiği kullanması biraz daha az başarılı. Yararlı geri bildirimlerin aksine, sadece gürültülü ve hantal hissediyor. Ve Madden 21, yakalama ve ele alışların etkisini daha ince ayrıntılarla iletmek için haptikleri etkili bir şekilde kullanırken, DualSense’i en çok duyulabilenler hoparlörü aracılığıyla çağrıldığında fark ettim.

blank

Bu oyunların grafiksel güncellemeleri, tahtada oldukça benzer. Her üçü de beklendiği gibi PS5 ve Series X’te 4K ve 60 fps’de çalışıyor ve en büyük iyileştirmeler varlıklarda, kitle ayrıntılarında ve her şeyden önce aydınlatmada. Oyunların tümü ışığı ince ama çok daha doğal ve gerçekçi bir şekilde ele alarak, son nesil sürümlerin onlara geri döndüğünüzde düz görünmesini sağlar. Yıllardır rotasyonda gördüğünüz aynı animasyonlarla kalabalığın kutlama kutlamasını izlerken bile, bir stadyumun atmosferini yakalamak için her zamankinden daha iyi bir iş çıkaran FIFA’da özellikle etkili.

blank
EA, FIFA 21 veya Madden 21’in PS4 veya Xbox One sürümlerini satın alan herkese ücretsiz PS5 ve Xbox Series S / X yükseltmeleri sunuyor
0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni Nesil Spor Oyunları Güçlü İyileştirmeler Yapıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör