Apple iPhone’da Ciddi Bir Mesaj Bildirimi Hatası Var

İçerik: Apple iPhone’da Ciddi Bir Mesaj Bildirimi Hatası Var

blank

İnsanlardan SMS metinleri ve iMessage aldığınızı ancak onlar hakkında herhangi bir bildirim almadığınızı fark ettiyseniz, yalnız değilsiniz. Ne münasebet. Mesajların sorunsuz geldiği sinir bozucu bir hatayla karşılaşan birçok kişiden biriyim – ancak herhangi bir açılır bildirim veya okunmayı bekleyen yeni bir mesaj olduğunu belirten her zamanki kırmızı rozet bile olmadan.

Geçen ay MacRumors, yeni iPhone 12, 12 mini, 12 Pro ve 12 Pro Max telefonlarda sorunla ilgili artan raporlar hakkında yazdı. Ancak, eski iPhone’lu insanları da etkiliyor gibi görünüyor, bu nedenle bu, giderek daha çok bir iOS 14 sorunu gibi görünüyor. Aksaklıkla ilgili daha da ağırlaştırıcı olan şey, her zaman gerçekleşmemesidir. Kilit ekranımda normal gibi bazı mesajların açıldığını fark ettim, ancak diğerleri sessizce içeri giriyor ve benim hiçbiri daha akıllı değil.

Bu çok büyük MacRumors dizisindeki kişiler, bir Mac’teki Mesajları kapatmak veya kişileri silmek ve yeniden eklemek gibi geçici çözümler bulmaya çalıştı. Bazıları, bir metin gönderdikten sonra her seferinde Mesajlar uygulamasını tamamen kapatmaya zorlarsa bildirim aldıklarını fark ediyor. Ve diğer durumlarda, eksik bildirimler yalnızca sabitlenmiş konuşmalar için oluyor ve kişilerin sabitlemesini kaldırmak hile yapıyor gibi görünüyor. Bu kısa vadeli düzeltmelerle ilgili ara sıra başarı raporları var, ancak bunlar herkes için işe yaramıyor. Ayrıca şirketin destek forumlarında devam eden hayal kırıklıklarıyla ilgili 42 sayfalık bir ileti dizisi var.

Sorunla ilgilenenler, Apple’ın henüz kapsamlı bir düzeltme yayınlamamış olmasından dolayı anlaşılır şekilde hayal kırıklığına uğradılar. Bu oldukça temel bir konu ve muhtemelen alıcılar geldiklerini bilmeden mesajlar saatlerce orada oturduğunda çiftler veya arkadaşlar arasında bazı garip konuşmalara neden oluyor. Ve önümüzdeki hafta iOS 14.3 piyasaya çıktığında her şeyin yolunda gideceğini umuyorsanız, o kadar emin olamam. İlk raporlar, Apple’ın dün herkese açık beta test edicilerine sunduğu iOS 14.3’ün ikinci sürüm adayı yapısında, en azından bazı durumlarda, metin bildirimi olmayan hatanın mevcut olduğunu gösteriyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple iPhone’da Ciddi Bir Mesaj Bildirimi Hatası Var

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör