Apple’ın Eski 29W Şarj Cihazları MagSafe Duo İçin Yeterince İyi Değil

İçerik: Apple’ın Eski 29W Şarj Cihazları MagSafe Duo İçin Yeterince İyi Değil

blank
129 dolarlık kablosuz şarj cihazıyla birlikte herhangi bir kablo gelmiyor

Bir Apple destek sayfası, şirketin iPhone ve Apple Watch’u aynı anda şarj etmek için tasarlanan yeni MagSafe Duo kablosuz şarj cihazının eski 29 W USB-C güç adaptörüyle uyumlu olmadığını doğruladı. Bir Apple güç adaptörü kullanıyorsanız, 2018’de 29W modelinin yerini alan ve 49 dolara perakende satış yapan şirketin yeni 30W modellerinden birini kullanmak en iyisidir. MagSafe Duo’nun kutusunda bir şarj tuğlası bulunmadığından, bu eski şarj cihazlarına sahip olan herkes için talihsiz bir açıklama.

Apple’ın sayfası, MagSafe Duo’yu eski 29 W tuğlalardan birine takarsanız tam olarak ne olacağını söylemiyor. MacRumors, bunu yaparsanız, aynı anda ikisini birden şarj etmek yerine yalnızca tek bir cihazı, bir iPhone’u veya bir Apple Watch’u şarj edebileceğini bildirdi. 29W tuğla, MagSafe Duo’nun watt gereksinimlerini karşılıyormuş gibi görünse de, görünüşe göre gereken volt ve amper kombinasyonunu tam olarak desteklemiyor.

Bu noktada, Apple’ın MagSafe aksesuarlarının neredeyse her birinin aygıtlarınızı nasıl şarj edeceğini bulmak biraz karmaşık. Standart MagSafe şarj cihazı, iPhone’ları 15 W’a kadar şarj eder ve Apple, 19 ABD doları değerinde bir Apple 20 W USB-C güç adaptörüyle eşleştirilmesini önerir. Bu arada MagSafe Duo şarj cihazı, 27 W veya daha yüksek bir tuğla ile eşleştirildiğinde 14 W’a kadar biraz daha düşük bir şarj sunar, ancak bu tuğla 9V / 3A’yı desteklediği sürece. 9V / 2.22A’yı destekleyen 20W’lık bir güç tuğlasıyla eşleştirerek 11W’lık şarj elde edersiniz ve Apple, Duo’nun aynı anda iki cihazı şarj etmesi için “en az 15W (5V / 3A veya 9V / 1.67A)” ihtiyacınız olduğunu söylüyor. Bir iPhone 12 mini’yi şarj ediyorsanız Duo ile maksimum şarj 12 W olarak sınırlandırılmıştır. Oh, ve telefonunuzu bir Lightning aksesuarı (bir çift kulaklık gibi) takılıyken şarj ediyorsanız, maksimum şarj da 7,5 W ile sınırlıdır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple’ın Eski 29W Şarj Cihazları MagSafe Duo İçin Yeterince İyi Değil

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör