Google Asistan, Kulaklık Kullanırken Bildirimlerinizi Okuyabilir

İçerik: Google Asistan, Kulaklık Kullanırken Bildirimlerinizi Okuyabilir

blank
Google Asistan, ayarlarda “Cihazlar” altında kablolu kulaklık seçeneği gösterir.

Google Asistan, kablolu kulaklık kullanırken gelen bildirimlerin yüksek sesle okunmasına izin veren yeni bir işlev aldı. Bu özellik, USB Type-C veya standart 3,5 mm bağlantılarına bakılmaksızın tüm kablolu kulaklıklarda çalışacaktır. Kablolu kulaklığınızı taktığınızda, “Asistanınızla kulaklık üzerinden konuşmanızı” isteyen bir Google Asistan bildirimi almalısınız. Asistana gerekli izinleri verdiğinizde, mesajlarınızı sizin için yüksek sesle okuyabilecektir.

Kullanıcılar bir süredir kablolu ve kablosuz kulaklıklarıyla Google Assistant’ı etkinleştirebiliyorlardı, ancak işlevsellik sınırlıydı. Bazı Bluetooth kulaklıklar, asistan okurken kullanıcıların bildirimlerini dinlemesine izin verdi. Şimdi, Google bu işlevi tüm kablolu kulaklıklara getirdi. Geliştirmenin bu ayın başlarında 9to5Google’a özelliğin tüm kablolu kulaklıklar için mevcut olduğu bildirildi.

Kablolu kulaklığınızı USB Type-C bağlantı noktası veya 3,5 mm kulaklık jakı aracılığıyla telefonunuza bağladığınızda, Google Asistan’dan bir bildirim gelmelidir. Bildirime dokunmak kurulum işlemini başlatmalı ve “Asistanınızın size bildiriminizi okumasına izin vermelisiniz.” Asistana biraz daha izin verdikten sonra kurulum tamamlanmış olmalıdır. Google’dan yardım al özelliğini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için Google Asistan ayarlarında Cihazlar listesine de gidebilir ve Kablolu kulaklık üzerine dokunabilirsiniz.

blank
Bu Google Asistan özelliği 3,5 mm veya USB C Tipi kulaklık bağlantılarıyla çalışıyor

9to5Google, kulaklıktaki işlem düğmesini basılı tutmanın Google Asistan’ı etkinleştirdiğini ve iki saniye basılı tutmanın asistanın zamanı not etmesine ve ardından “uyarıların sayısını özetleyip ardından en son bildirimlerinizi okumaya başlamasına” neden olduğunu belirtiyor. Ancak, bu özelliği test ettik ve kablolu kulaklıklar bağlıyken Google’dan yardım al seçeneğinin etkinleştirilmesinin hiçbir şey yapmadığını ve kulaklık Durumunun Bağlantının Kesildiğini gördük. Geri dönüp bu menüye dönmek Google’dan yardım al seçeneğini otomatik olarak devre dışı bıraktı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Asistan, Kulaklık Kullanırken Bildirimlerinizi Okuyabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör