İlk P-3 Deniz Karakol Uçağı MELTEM-72 Projesinde Hizmete Girdi

İçerik: İlk P-3 Deniz Karakol Uçağı MELTEM-72 Projesinde Hizmete Girdi

blank

SSB tarafından gerçekleştirilen proje ile Donanmamızın hizmetine giren ilk P-72 Deniz Karakol Uçağı, Mavi Vatan’ın kontrolü ve korunması için önemli bir kuvvet çarpanı olacak.

T.C.Cumhurbaşkanlığı tarafından yürütülen MELTEM-72 Projesinde ilk P-3 Deniz Karakol Uçağı, düzenlenen törenle Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildi.

MELTEM Projesi kapsamında Deniz Kuvvetimiz 6 envanterine girerek P-235 Deniz Karakol Uçağı olarak Türkiye’nin kıta sahanlığı ve bugün Doğu Akdeniz ve Ege dahil ulusal çıkarların bulunduğu sularda Türk Silahlı Kuvvetlerinin stratejik bir unsuru olarak başarıyla hizmet veriyoruz.

MELTEM Projesi’nin bu aşamasında deniz gözetleme ve deniz devriye görevlerinde kullanılmak üzere 6 adet ATR72-600 uçağının tedarik edilmesi ve temin edilen görev ekipmanlarının MELTEM Projesi kapsamında entegre edilmesi hedeflenmektedir.

Düzenlenen törenle Deniz Kuvvetlerimizin envanterine giren ilk P-72 Deniz Karakol Uçağı, 8300 km’den fazla sahil şeridine sahip Mavi Vatan’ın kontrolü ve korunması için önemli bir kuvvet çarpanı olacak.

MELTEM Projemiz kapsamında teslimatların tamamlanmasıyla birlikte deniz karakol uçağımızın sayısı 12’ye çıkacak.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: İlk P-3 Deniz Karakol Uçağı MELTEM-72 Projesinde Hizmete Girdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti: Lviv Zırhlı Fabrikası, modernize edilmiş T-64 ve T-72 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör