Siber Güvenlik Haftası için Geri Sayım Başladı!

İçerik: Siber Güvenlik Haftası için Geri Sayım Başladı!

blank

Türkiye Siber Güvenlik Kümesi, Sibir’de ilk kez 21-25 Aralık Siber Güvenlik Haftası’nda ilgili Güvenlik ile karşılaşıyor.

TC Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Dairesi Başkanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı 21-25 Aralık Siber Güvenlik Haftası’nda online olarak düzenlenecek, Türkiye’de Ulusal Siber Güvenlik Zirvesi başta Güvenlik Kümesi ve üyeleri ağırlayacak. 30’daki etkinlik firmalar tarafından yapılacaktır.

Ülkemizde ilk kez düzenlenecek Siber Güvenlik Haftası, takip eden takvim yılında da devam ettirilen Siber Güvenlik Haftası olarak Türkiye’de gerçekleşecek.

Ülkemizde yerli siber güvenlik ekosistemini geliştirmek amacıyla kurulan Siber Güvenlik Kümesi Türkiye, ülkemiz Siber Güvenlik farkındalığını artırmak ve işbirliğini artırmak, kamu, özel sektör ve akademi temsilcilerini bir araya getirmek ve Siber ile sonuna kadar bitirmek 2020 yılı güvenlik teması 21-25 Aralık tarihlerinde düzenlenecek Cyberspace Kümenin yerel şirketlerini ve ürünlerini Güvenlik Haftası boyunca sahneye çıkarıyor.

Türkiye Başkan Yardımcısı Fuat OKTAY, Savunma Sanayii Başkanı Prof.Dr.İsmail DEMİR, Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr.Ali Taha KOÇ, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih KACIR ve Ulaştırma Bakan Yardımcısı Ömer’in açılışını yapacak. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Fatih SAYAN, Ulusal Siber Güvenlik Zirvesi ve Sanal Siber Güvenlik Fuarı ile başlayacak.

Pandemi nedeniyle sınırlı katılımla gerçekleştirilecek Açılış Töreni’nde Yerel Siber Güvenlik Ekosistemine Katkı Sağlayan Kamu Temsilcilerinin ödüllendirileceği Ödül Töreni ve kamu temsilcileri ile özel bir oturum gerçekleştirilecek.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Siber Güvenlik Haftası için Geri Sayım Başladı!

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti: Lviv Zırhlı Fabrikası, modernize edilmiş T-64 ve T-72 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör