Rusya’nın Desteklediği Hacker’ların ABD hükümet Kurumlarını İhlal Ettiği Bildirildi

İçerik: Rusya’nın Desteklediği Hacker’ların ABD hükümet Kurumlarını İhlal Ettiği Bildirildi

blank
APT29 olarak da bilinen Cozy Bear’ın da COVID-19 aşı araştırmalarını hedeflemekten sorumlu olduğuna inanılıyor.

The Washington Post’un bildirdiğine göre, FireEye’daki bir güvenlik ihlalinden sorumlu olan aynı Rus hükümeti hackleme grubu, Hazine ve Ticaret departmanlarını ve diğer ABD hükümet kurumlarını tehlikeye attı. Post’a göre APT29 veya Cozy Bear olarak bilinen grup, Obama yönetimi sırasında ABD Dışişleri Bakanlığı ve Beyaz Saray’ı hacklemekten sorumluydu ve yetkililerin yaz boyunca COVID-19 aşısı araştırmalarını hedef aldığına inandıkları grup.

Reuters, korsanların Hazine ve Ticaret Bakanlığı Ulusal Telekomünikasyon ve Bilgi İdaresi’ni (NTIA) hacklemenin yanı sıra diğer ABD devlet kurumlarını da ihlal etmiş olabileceğini bildirdi.

Hükümet yetkilileri bu hack olayını Ulusal Güvenlik Konseyi’nin Cumartesi günü Beyaz Saray’da acil bir toplantı yapmasına yetecek kadar korkunç buldu.

Bir MGK sözcüsü Reuters’e, hükümetin raporlardan “haberdar” olduğunu söyleyerek durumu düzeltmek için “gerekli tüm adımları atıyoruz” dedi. Tam olarak hangi bilgilerin çalındığı veya hangi yabancı hükümetin karıştığı henüz belli değil. Ancak Reuters’a göre, “son derece gelişmiş” bilgisayar korsanları, NTIA’nın Microsoft Office yazılımına girmeyi başardılar ve personel e-postalarını aylarca izlemek için kimlik doğrulama kontrollerini kandırdılar.

FBI da dahil olmak üzere birkaç federal kanun uygulayıcı kurum, ihlali araştırıyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Rusya’nın Desteklediği Hacker’ların ABD hükümet Kurumlarını İhlal Ettiği Bildirildi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti: Lviv Zırhlı Fabrikası, modernize edilmiş T-64 ve T-72 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör