Tesla Model S ve Model X’in Üretimini 18 Gün Süreyle Askıya Alacak

İçerik: Tesla Model S ve Model X’in Üretimini 18 Gün Süreyle Askıya Alacak

blank
Üretim hatlarındaki işçiler, kapatma sırasında bir miktar ücret alacaklar

CNBC’nin bildirdiğine göre Tesla, 24 Aralık’tan itibaren Model S ve Model X’in üretimini 18 gün süreyle durduracak. Şirketin kapatma sırasında iki hatla neden ve ne yapacağı hemen netleşmedi, ancak bu üretim hatlarındaki işçiler görünüşe göre bir haftalık maaş alacaklar, bazı tatiller ücretli olacak ve şirket içindeki diğer ekiplerde çalışma fırsatlarına sahip olacaklar.

Not ayrıca, işçilerin üretim beklemedeyken müşterilere araçların teslim edilmesine gönüllü olarak yardımcı olabileceklerini söylüyor.

Otomobil endüstrisi analisti Edward Niedermeyer, Tesla’nın 2015 yılında Kaliforniya’dan 2021 yılına kadar 195.000 Model S ve Model X araç üretmek için ihtiyaç duyduğu ekipman için vergi muafiyeti istediğini belirtti. Şirket, Kaliforniya eyaletine o sırada üretim kapasitesini artıracağını söyledi. Yıllık tahmini 77.000 Model S ve X araç oranına ek olarak, “yılda yaklaşık 118.000 ek Model S ve X araç” üretmektedir.

Tesla, 2020’nin üçüncü çeyreğinde 145.000 araç üretti ve 139.300 adet teslim etti. Bu sayıdan Tesla, 17.000 Model S ve X araç üretti ve bunlardan 15.200’ünü teslim etti.

Tesla bir sonraki fabrikasını Austin, Teksas’ta inşa ediyor ve CEO Elon Musk, tüm Tesla üretimini Kaliforniya dışına taşımakla tehdit etti. Milyonlarca vergi tasarrufu sağlayacağı tahmin edilen bir hareketle kişisel konutunu Kaliforniya’dan Teksas’a taşıdığını doğruladı.

Bloomberg’in bildirdiğine göre Musk, Cuma günü çalışanlara ayrı bir e-postada Tesla araçlarına olan talebin “bu çeyrekte üretimden biraz daha yüksek” olduğunu söyledi ve çalışanları üretimi mümkün olduğunca artırmaya çağırdı. E-postada “Çıktıyı iyileştirmenin yollarını görürseniz, ancak sesinizin duyulmadığını düşünüyorsanız lütfen bana doğrudan bir not gönderin” diye yazdı.

Tesla’nın Ekim ayı pil günü etkinliği sırasında şirket, 2020’de 500.000 araç teslim etmeyi beklediğini söyledi. Ancak bu noktaya kadar şirket müşterilere 318.350 araç göndermişti, bu nedenle yıl sonundan önce 181.000’den fazla araç teslim etmesi gerekecek. hedefini vurdu.

Tesla, Pazar günü yorum talebine yanıt vermedi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla Model S ve Model X’in Üretimini 18 Gün Süreyle Askıya Alacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör