Twitter, Donald Trump’ın Tweetlerini Kısıtlamasıyla İlgili Açıklama Yaptı

İçerik: Twitter, Donald Trump’ın Tweetlerini Kısıtlamasıyla İlgili Açıklama Yaptı

blank
Twitter, “dünya liderlerinden” bazı kurallara aykırı tweetlere “kamu yararı” bildirimlerini yerleştiriyor

Twitter, Cumartesi günü yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump’ın “tartışmalı” etiketlerle tweet’lerinde kısa bir süre için “yanlışlıkla” sınırlı etkileşim olduğunu, ancak daha sonra eylemini tersine çevirdiğini söyledi.

Sosyal medya platformundaki bazı kullanıcılar Cumartesi günü erken saatlerde Trump’ın tweet’lerini beğenme, yeniden tweet atma veya “tartışmalı” etiketiyle yanıtlama becerisinin işe yaramadığını fark etmişti.

Bir Twitter sözcüsü Reuters’a e-postayla gönderdiği bir açıklamada, “Referans verdiğiniz etiketli Tweet üzerindeki etkileşimleri sınırlamak için yanlışlıkla harekete geçtik. Bu eylem geri alındı” dedi.

Gelişme daha önce The Verge ve The Hill tarafından bildirilmişti.

Twitter kısa süre önce, ABD başkanının @realDonaldTrump hesabından gelen tweetlere, ABD seçimlerinde asılsız oy sahtekarlığı iddialarında bulunanlar da dahil olmak üzere birden fazla uyarı ve etiket ekledi.

Sosyal medya platformu, ilk olarak Mayıs ayında, başkan şirketin şiddeti yüceltmeye karşı şirketin politikasını ihlal ettiği zaman, tweetlerinden birini “kamu yararı” etiketinin arkasına sakladı.

Sosyal medya şirketi geçen ay yaptığı açıklamada, Başkan seçilen Joe Biden 20 Ocak’ta göreve başladığında Trump’ın diğer tüm kullanıcılar ile aynı Twitter kurallarına tabi olacağını söyledi.

Twitter, aksi takdirde kaldırılacak olan “dünya liderlerinden” bazı kurallara aykırı tweetlere “kamu yararı” bildirimleri yerleştirir.

Siyasi adaylardan ve seçilmişlerden veya hükümet yetkililerinden gelen bu tür tweetler bunun yerine bir uyarı ile gizlenir ve Twitter erişimlerini kısıtlamak için önlemler alır. Bu muamele eski görevliler için geçerli değildir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Donald Trump’ın Tweetlerini Kısıtlamasıyla İlgili Açıklama Yaptı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör