ABD Mahkemesi, TikTok İndirmelerini Engelleyen Kararı Temyiz Ettiğini Duydu

İçerik: ABD Mahkemesi, TikTok İndirmelerini Engelleyen Kararı Temyiz Ettiğini Duydu

blank
ByteDance, TikTok’un ABD varlıklarını yeni bir işletmeye kaydırmak için bir anlaşmayı sonuçlandırmak için görüşmelerde bulundu

Pazartesi günü bir ABD temyiz mahkemesi, Trump yönetiminin Amerikalıların ABD’deki uygulama mağazalarından Çin’in sahip olduğu TikTok’u indirmesini yasaklama çabaları hakkında bir hükümet avukatını sorguladı.

27 Eylül’de Washington’daki ABD Bölge Yargıcı Carl Nichols, kısa video paylaşım uygulamasının yeni indirilmesini yasaklamadan saatler önce Ticaret Departmanı kararını engelledi.

Yasak, Apple’ın ve Alphabet’in Google’ın uygulamayı mağazalarından kaldırmasını, yeni kullanıcıların uygulamayı indirmesini veya mevcut kullanıcıların güncellenmiş sürümleri indirmesini engellemesini gerektirecekti. Mevcut kullanıcıların, cihazlarındaki uygulamaya erişmelerini engellemeyecekti.

Temyiz Mahkemesi Hakimleri Judith Rogers, Patricia Millett ve Robert Wilkins, Pazartesi sabahı TikTok ve hükümetin avukatlarını yaklaşık 90 dakika sorguladılar. Üç yargıç da önceki Demokrat cumhurbaşkanları tarafından aday gösterildi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: ABD Mahkemesi, TikTok İndirmelerini Engelleyen Kararı Temyiz Ettiğini Duydu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör