Bill Gates: Coronavirus 2022 İçin Hala Bir Risk Olabilir

İçerik: Bill Gates: Coronavirus 2022 İçin Hala Bir Risk Olabilir

blank

ABD’de Pazartesi günü başlayan koronavirüs aşıları ile birçok Amerikalı, sonunda COVID-19 ile mücadelede ulusun köşeyi dönmüş gibi hissediyor olabilir. Ancak, Bill & Melinda Gates Vakfı aracılığıyla tıbbi araştırma ve aşı programlarını finanse eden Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, yine de ihtiyatlı davranıyor.

Pazar günü CNN’e, virüsün 2022’ye hala etki edebileceğini ve ülkenin önümüzdeki yaz sonuna kadar “normale daha yakın” olmayacağını söyledi.

Gates, 2021’in zor göründüğünü söyledi.

“Ancak 2022’nin başlarında bile, diğer ülkelerin bu hastalıktan kurtulmalarına yardım etmezsek ve ülkemizde yüksek aşılama oranları almazsak, yeniden başlama riski orada olacaktır.” Diye uyardı.
Tapper, Gates’in olayların Ocak 2019’un “normal” durumuna geri dönmesini ne zaman öngördüğünü sordu, yani maske ya da sosyal mesafe gerekmez.

“Kesinlikle yazın, normale şu anda olduğundan çok daha yakın olacağız,” diyen Gates, büyük halka açık toplantıların yaza kadar bile kısıtlanabileceğine dikkat çekti. Ancak Amerikalılar umutlu kalmalı: “(Aşıları) iyi yönetirsek, normale dönme şansımız var.”

Aşılardan birinin diğerinden daha iyi olup olmadığı sorulduğunda Gates kesin bir şekilde hayır dedi ve açıklanan tüm aşılardan “süper mutlu” olduğunu söyledi. Ve bunu desteklemeye istekli, eski başkanlar Bill Clinton, Barack Obama ve George W. Bush ve seçilen başkan Joe Biden gibi aşıyı halka açık bir şekilde alacağını belirterek – sırasını bekleyeceğini değil erken aşı yaptırmak için herhangi bir ipucu çekin.

Gates daha önce “neredeyse tüm” koronavirüs aşılarının Şubat ayına kadar işe yarayacağını söylemişti.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bill Gates: Coronavirus 2022 İçin Hala Bir Risk Olabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yeni 3B Baskı Tekniği, Laboratuvar Ortamında Organ Üretecek

Yeni 3B Baskı Tekniği, Laboratuvar Ortamında Organ Üretecek: 3D baskılı organlar ilerlemiş olsa da, onları …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör