Google, Normale Dönüldüğünde Hibrit Çalışma Modelini Devam Ettirecek

İçerik: Google, Normale Dönüldüğünde Hibrit Çalışma Modelini Devam Ettirecek

blank
Şirket, daha önce Temmuz’u hedefledikten sonra Eylül ayına geri dönüşü de geri çekiyor.

Google, çalışanların pandemi sonrası ofise döndükleri çalışma haftası için yeni bir model düşünüyor. Pilot plan, diğer günler uzaktan çalışırken insanların en az üç gün ofiste çalışmasını sağlayacaktı.

The New York Times’a göre, Pazar gecesi çalışanlara bir notta, CEO Sundar Pichai bunu bir “hibrit işgücü modeli” olarak nitelendirdi. Bir Google sözcüsü şirketin planının ayrıntılarını doğruladı.

Pichai ayrıca, şirketin daha önce Temmuz’u hedefledikten sonra ofise geri dönüşünü Eylül ayına geri çektiğini söyledi. Yeni hibrit plan, veri merkezlerinde çok zaman geçiren mühendisler gibi tüm çalışanlar için mevcut olmayabilir.

Haber, ABD’deki sağlık çalışanlarının Pazartesi günü COVID-19 aşısının ilk dozlarını uygulamaya başlamasıyla birlikte geliyor. Yine de, sağlık görevlileri hastanelerin kapasitesi konusunda endişelendikleri için, Google’ın ana eyaleti Kaliforniya’daki bazı ilçeler evde kalma emri almaktadır.

blank
Google’ın yeni karma planı tüm çalışanlar tarafından kullanılamayabilir.

Google’ın planı, diğer şirketlerin de çalışma haftası modellerini yeniden değerlendirmesine neden olabilir. Teknoloji devi, kampüste ücretsiz yemek ve spor salonu hizmeti de dahil olmak üzere Silikon Vadisi’nde norm haline gelen çalışanlar için birçok lüks avantaja öncülük etti. Google, salgın bu yılın başlarında ortaya çıktığında, devasa çalışan tabanının evden çalışmasına izin veren ilk büyük şirketlerden biriydi. Mayıs ayında Pichai, şirketin çalışanlarının ev ofislerinde ayakta duran masalar ve ergonomik sandalyeler gibi ekipman ve mobilya için 1.000 $ ‘a kadar harcama yapmasına izin vereceğini söyledi.

Diğer teknoloji şirketleri de pandemiden sonra ofisteki işin nasıl görünebileceğini yeniden düşünmeye başladı. Mayıs ayında Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, sosyal ağ devinin bazı çalışanların kalıcı olarak evden çalışmasına izin vereceğini söyledi. Facebook iş gücünün yaklaşık yarısının önümüzdeki beş ila 10 yıl içinde uzaktan çalışabileceğini söyledi. Twitter benzer bir duyuru yaptı ve CEO Jack Dorsey de politikayı diğer şirketi olan mobil ödeme şirketi Square’e genişletti.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Normale Dönüldüğünde Hibrit Çalışma Modelini Devam Ettirecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör