Subaru, İlk Elektrikli Otomobilini Avrupa’ya Satılacağını Doğruladı

İçerik: Subaru, İlk Elektrikli Otomobilini Avrupa’ya Satılacağını Doğruladı

blank
Japon firma, modelin bu on yılın ilk yarısında piyasaya sürüleceğini, ancak önümüzdeki yıl ortaya çıkması için tüyo verileceğini söylüyor.

Boyut olarak mevcut yanmalı motorlu Forester ile benzer olacaktır. Yalnızca elektrikle çalışan bir mimari üzerine kurulacağı için yeni bir isim alması bekleniyor; Japon medyası buna Evoltis adını vereceğini bildiriyor.

Subaru’nun Toyota ile ortaklaşa geliştirdiği e-TNGA olarak bilinen elektrikli platformu kullanacak. Mimari, farklı uzunluklardaki araçlara izin verecek şekilde son derece uyarlanabilir olacak şekilde tasarlanmıştır ve motorları her iki aksa da sığdırabilme özelliği sayesinde önden, arkadan ve dört tekerlekten çekişli düzenlerde kullanılabilir. Aynı zamanda birden fazla pil boyutunu da kabul edebilir.

Subaru ve Toyota, platformda ortaklaşa bir SUV geliştireceklerini zaten doğruladılar ve Toyota kısa süre önce, önümüzdeki yıl RAV4’e benzer boyutlarda yeni bir elektrikli SUV tanıtacağını söyledi.

Her iki firma tarafından da onaylanmasa da, yeni Subaru EV muhtemelen bu Toyota makinesiyle ‘ikizlenmiş’ olacak. Toyota, e-TNGA platformunda altı EV geliştirmeyi planlıyor.

Subaru, paylaşılan platformun kullanımının ötesinde, 2021’de daha fazla ayrıntı açığa çıkaracağını söyleyerek yeni EV’nin teknik detaylarını açıklamadı.

Bu yılın başlarında, Subaru Ocak ayında bir teknoloji brifinginde elektrikli bir konsept otomobil sergiledi (resimde) ve nihai üretim EV’nin ondan stil ipuçlarını alması bekleniyor.

Subaru’nun ilk elektrikli aracı, elektrifikasyon planlarında önemli bir adımdır. Firma yakın zamanda Impreza, XV ve Forester’ın hafif hibrit versiyonlarını piyasaya sürdü ve 2030 yılına kadar küresel satışlarının en az% 40’ının elektrikli veya hibrit olmasını hedefliyor.

Subaru daha önce ilk elektrikli otomobilini kendi Küresel Platformu üzerine inşa edilen mevcut bir modeli temel alacak şekilde planlamıştı, ancak Toyota ile yeni ortaklığı nedeniyle bu konsepti değiştirdi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Subaru, İlk Elektrikli Otomobilini Avrupa’ya Satılacağını Doğruladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör