Cyberpunk 2077, Glitchy Sürümünden Dolayı 1 Milyar Dolara Mal Oldu

İçerik: Cyberpunk 2077, Glitchy Sürümünden Dolayı 1 Milyar Dolara Mal Oldu

blank

CD Projekt’in Cyberpunk 2077 oyununu etkileyen teknik aksaklıklar, şirketin kurucularının servetini 1 milyar dolardan fazla azalttı. Belki daha ciddisi, stüdyonun kalite öncelikli görüntüsü sarsıldı ve geri kazanılması kolay olmayabilir.

CD Projekt hisseleri, merakla beklenen fütüristik oyunu rahatsız eden hataların sayısı firmadan bir özür dilemesine ve önceki nesil konsollarda oyuncuların geri ödeme teklifine yol açmasıyla son altı günde üçte bir düştü. Markit verilerine göre açığa satış yapanlar, Eylül ayındaki halka açıklık oranının yüzde 1’den az olan faiz oranından Pazartesi günü yüzde 8,3’e yükselen kısa faizle hisseyi hedeflemeye başladı.

Avrupa’nın en büyük oyun stüdyolarından birini inşa eden üniversiteden ayrılanların hikayesi, diğer Polonyalılara onları denemek ve taklit etmek için ilham verdi ve Varşova Borsası’nı benzer tekliflerle doldurdu. Kurucuların yüzde 34’lük ortak hissesi, Salı günkü piyasa değerinde yaklaşık 3 milyar dolar olarak değerlendi.

Üç yönetici, Marcin Iwinski, Adam Kicinski ve Piotr Nielubowicz, dördüncü büyük bir sahibi olan Michal Kicinski ile birlikte, CD Projekt hisselerindeki yıldız ralli sayesinde en zengin Polonyalılar saflarına katıldı. Ancak, şimdi stüdyonun itibarını kurtarmak ve Cyberpunk’ın yeni çıkanlardan çok daha yaygın olan eski nesil konsol sahipleri için de oynanabileceğini kanıtlamak için bir mücadele ile karşı karşıya kalıyorlar.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Cyberpunk 2077, Glitchy Sürümünden Dolayı 1 Milyar Dolara Mal Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör