Dünya 2021’de 5G Heyecanını Yaşamaya Başlayacak

İçerik: Dünya 2021’de 5G Heyecanını Yaşamaya Başlayacak

blank
Teknolojinin kapsamı daha geniş olacaktır. Cihazlar daha ucuz olacak. Ve 5G’nin avantajlarından yararlanan uygulamaları görmeye başlayabiliriz.

5G ve katlanabilir telefonların yükselişi, mobil sektörü canlandırdı ve büyük bir 2020 için zemin hazırladı. Sonra yeni koronavirüs salgını vurdu. Dünya ve telefon satışları durma noktasına geldi.

Ama komik olan, küresel bir krizin ortasında telefon satışlarının geri sıçradığı.

Virüs kontrol altına alındığında ve Asya yeniden açıldığında, Çin gibi yerlerdeki milyonlarca müşteri yeni 5G telefonlarını aldı. Telefon üreticileri sanal etkinlikler düzenledi ve bir 5G telefon dalgası tanıttı ve operatörler ağlarını kullanıma sundu. 2020’deki 5G satışları, kısmen Apple ve tam bir 5G iPhone 12 model serisinin piyasaya sürülmesi sayesinde, salgın başlamadan önce beklendiği kadar güçlü oldu.

Bu, 5G’nin teknolojiyi arayan tüketicilerin ana akım haline geldiği yıl olacaktı. Ancak erken hızlar biraz yetersizdi, bu nedenle 2021, 5G’nin gerçekten gözle görülür derecede farklı olacağı zaman olabilir. Kapsam daha iyi hale gelecektir. Hızlar hızlanacak. Telefonlar ucuzlayacak. Tüketicilerin, en son cihazda ekstra bir fırsat olmaktan ziyade, 5G için ses çıkarmaya başlayacakları yıl olacak. Ve 5G’nin vaadinin gerçekleştiğini görmeye başladığımızda 5G, telefonların ötesinde daha da fazla ürüne genişleyecek.

Qualcomm Başkanı Cristiano Amon, Aralık ortasında yaptığı bir röportajda “Etkinlik … gerçekten inanılmaz,” dedi. “Pandeminin ortasında, cihaz ekosistemi gerçekten anahtarı çevirdi ve 5G’ye geçti.”

5G’nin devam eden ilerlemesi, COVID-19’un dünyamızı kökten değiştirmesiyle her zamankinden daha kritik. İnsanlar evde sıkışıp kaldılar ve birbirleriyle aralarındaki mesafeyi koruyorlar, bu da onları evdeki geniş bant hizmetine güvenmeye zorluyor – 5G’nin bunu artırabileceği bir şey. 4G’nin 10 ila 100 katı hız ve hızlı yanıt verme hızına sahip yeni nesil hücresel teknoloji, basit video konferanslardan teletıp ve gelişmiş artırılmış ve sanal gerçekliğe kadar her şeyi iyileştirebilir. Oyun, 5G’nin duyarlılığından ve yüksek hızlarından faydalanması beklenen başka bir alandır.

Salgın, 5G’yi yavaşlatmak yerine bazı yönlerden taşıyıcıların ağlarını daha hızlı genişletmelerini kolaylaştırdı. Çin’de hükümet 5G’nin piyasaya sürülmesini bir öncelik haline getirdi ve Apple’ın iPhone 12 ile 5G pazarına girmesi 5G telefon kullanıcılarının sayısını artırdı.

Ericsson’un geçen ay yayınladığı bir rapora göre, süper hızlı teknoloji bu yıl beklenenden daha fazla müşteriye ulaştı ve 2026 yılına kadar küresel nüfusun yaklaşık% 60’ını kapsayacak. İsveçli ağ devi, bunun 5G’yi şimdiye kadarki en hızlı dağıtılan mobil ağ haline getirdiğini söyledi. 2020’nin sonunda, dünya çapında yaklaşık 218 milyon 5G aboneliği olacak, tahminleri aşacak ve bu sayı önümüzdeki yıl neredeyse üç katına çıkacak.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Dünya 2021’de 5G Heyecanını Yaşamaya Başlayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör