Siri Artık Hayvan Seslerini Ve Daha Fazlasını Yapabilecek

İçerik: Siri Artık Hayvan Seslerini Ve Daha Fazlasını Yapabilecek

blank

Dün iOS 14.3 sürümüyle birlikte Siri yeni bir numara buldu: komut üzerine gerçek dünya ses örneklerini çalma yeteneği. “Hey Siri, _ neye benziyor?” Diye sorun ve sizin için sesi çalmaya başlayacaktır. Bir iPhone veya iPad’de sorarsanız, size bir resim de gösterecektir. Google Asistan bunu birkaç yıldır yapabiliyor, ancak şimdi iPhone, iPad ve HomePod için mevcut.

Apple, ne kadar ses eklediğini açıklamadı, ancak sorduğum hayvanların çoğunu idare edebildi (karıncayiyen gibi gerçek bir ayırt edici sesi olduğundan emin olmadığım bazı belirsiz olanlar hariç). Şu anda, sesler hayvanlar, araçlar ve müzik aletleriyle sınırlı gibi görünüyor. Gök gürültüsü veya şelale gibi bazı doğal sesler istemeye çalıştım ve Siri hiçbir şey çalmadı.

Bu özellik muhtemelen okumaktan ziyade en iyi duyulur, bu yüzden Siri’den farklı sesler çalmasını istediğim bir video yaptım.
İlginç bir şekilde, farklı köpek türleri için örnekler var, böylece Shih Tzu’ya kıyasla bir çoban köpeğinin neye benzediğini duyabilirsiniz. Açıkçası Siri’nin ses örneklerine sahip olmadığı pek çok şey var ve bazı durumlarda (insanların neye benzediğini sorduğumda olduğu gibi), denemiyor bile. Videonun sonundan da anlayabileceğiniz gibi, Siri, Siri’dir – teknik kusurlar ve hepsi. (Bir noktada Siri soruyu yanıtlamaya başladı, durdu, üzgün olduğunu söyledi ve yanıtını yeniden başlattı.)

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Siri Artık Hayvan Seslerini Ve Daha Fazlasını Yapabilecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör