Twitter, Azalan Kullanım Nedeniyle Periscope Uygulamasını Mart 2021’e Kadar Kapatacak

İçerik: Twitter, Azalan Kullanım Nedeniyle Periscope Uygulamasını Mart 2021’e Kadar Kapatacak

blank
Twitter bir blog gönderisinde “Scope ekibinin yetenekleri ve ahlakı Twitter’a nüfuz ediyor.” dedi

Twitter Salı günü yaptığı açıklamada, 2015 yılında satın aldığı canlı yayın uygulaması Periscope’u son birkaç yıldır kullanımın azalması ve yüksek destekleme maliyetleri nedeniyle kapatacağını söyledi.

Twitter bir blog gönderisinde, mobil uygulamanın bir süredir “sürdürülemez bir bakım modu durumunda” olduğunu söyledi. “Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, kullanımın azaldığını gördük ve uygulamayı destekleme maliyetinin yalnızca zamanla artmaya devam edeceğini biliyoruz. Şirket, mevcut durumunda bırakmak, mevcut ve eski Periscope topluluğu veya Twitter tarafından doğru yapılmıyor ”dedi.

Twitter ayrıca, duyuruyu daha erken yapmayı planladığını, ancak koronavirüs salgını ve etkileri nedeniyle birkaç projeye yeniden öncelik vermek zorunda kaldığını söyledi.

Şirket, Twitter’da paylaşılan yayınların tekrar olarak devam edeceğini ve kullanıcıların, uygulama kaldırılmadan önce Scope yayınlarının ve verilerinin bir arşivini indirebileceğini söyledi.

Şirket blog gönderisinde, “Periscope ekibinin ve altyapısının yetenekleri ve ahlakı zaten Twitter’a nüfuz ediyor ve canlı videonun Twitter ürünü içinde daha da geniş bir izleyici kitlesi görme potansiyeline sahip olduğundan eminiz” dedi.

Bu ayın başlarında Twitter, Hindistan’da yılın en çok tweetlenen kategorilerini ve hastag’larını yayınladı. Kriket oyuncusu Virat Kohli’nin eşi Anoushka Sharma’nın hamileliğini duyuran tweet’i en çok beğenilen tweet olurken, Tamil aktör Vijay’ın hayranlarıyla yaptığı selfie ülkedeki en çok retweetlenen paylaşım oldu.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Azalan Kullanım Nedeniyle Periscope Uygulamasını Mart 2021’e Kadar Kapatacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör