Apple, iPhone Modellerinin Yüzde 81’inde iOS 14’ün Çalıştığını Söyledi

İçerik: Apple, iPhone Modellerinin Yüzde 81’inde iOS 14’ün Çalıştığını Söyledi

blank
iOS 14 Eylül ayında tanıtıldı ve widget’lar, Uygulama kitaplığı, iyileştirilmiş Siri ve daha fazlası gibi birçok yeni özellik getirdi.

iOS 14, son dört yılda tanıtılan tüm iPhone modellerinin yüzde 81’inde çalışıyor, Apple geliştirici destek sayfasında paylaştı. Apple, 15 Aralık’ta ölçülen iPadOS kullanım numaralarını da sayfada paylaştı. Ayrıca, iPhone kullanıcılarının yalnızca yüzde ikisinin iOS 12 veya daha eski sürümlerde olduğu belirtiliyor. Genel olarak, piyasadaki tüm iPhone modellerinin yüzde 72’si iOS 14 kullanıyor. Apple, iOS 14’ü Eylül ayında halka tanıttı.

Apple geliştirici destek sayfasına göre, iOS 14, son dört yılda piyasaya sürülen tüm cihazların yüzde 81’inde kullanılıyor. Bunlardan, telefonların yüzde 17’si iOS 13 çalıştırırken, kalan yüzde ikisi daha eski bir iOS sürümünde. Kullanılan tüm iPhone modellerinin yüzde 72’si iOS 14, yüzde 18’i iOS 13 çalıştırıyor. Kalan yüzde 10 iOS 12 veya daha eski sürümleri çalıştırıyor.

Apple ayrıca iPadOS’un benimsenmesine ilişkin istatistikleri paylaşarak, son dört yılda piyasaya sürülen iPad modellerinin yüzde 75’inin iPadOS 14 çalıştırdığını belirtti. İPadOS 13, kullanıcıların yüzde 22’si tarafından kullanılıyor ve kalan yüzde üçü daha eski bir iPadOS sürümünde. Genel olarak, kullanılan tüm iPad modellerinin yüzde 61’i iPadOS 14 çalıştırırken, yüzde 21’i iPadOS 13’te. Diğerleri iPadOS’un daha eski bir sürümünü kullanıyor.

Apple, Eylül ayında iOS 14 ve iPadOS 14’ü halk için piyasaya sürdü ve sadece üç aylık bir süreyi göz önünde bulundurarak, benimseme oranı oldukça etkileyici. Bunun nedeni muhtemelen Cupertino şirketinin iOS 14 gibi widget’lar, geliştirilmiş Siri desteği, çeşitli erişilebilirlik özellikleri, Uygulama kitaplığı ve daha fazlasıyla sunduğu yeni özelliklerden kaynaklanıyor. Apple ayrıca en son iOS 14.3 olmak üzere iOS 14 için sık güncellemeler yayınlıyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, iPhone Modellerinin Yüzde 81’inde iOS 14’ün Çalıştığını Söyledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör