İstanbul Toplu Taşımada HES Kod Dönemi 15 Ocak’ta Başlıyor

İçerik: İstanbul Toplu Taşımada HES Kod Dönemi 15 Ocak’ta Başlıyor

blank
İstanbul toplu taşımada HES kodu dönemi ocak ayında başlıyor

HES kodunun zorunlu kullanımının ardından yeni dönem için gerekli adımları atan İBB, HES kodlarının İstanbulkart ile eşleştirilmesi uygulamasına başladı. 15 Ocak’tan sonra HES kodu eşleşmeyen İstanbulkart toplu taşıma araçlarında kullanılmayacak. Kart kullanıcıları kişisel bilgilerini HES Kodları ile birlikte girebilirler. Kişiselleştirme.istanbulkart.istanbul Eşleştirme, web sitesinde gerekli alanlara girilerek kolaylıkla yapılabilir. İşlem sırasında destek almak isteyen vatandaşlar Alo 153’e başvurabilir.

İçişleri Bakanlığı’nın toplu taşıma araçlarında HES kod kontrolünü zorunlu kılan genelgesinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), vatandaşların yeni dönemde sorunsuz seyahat edebilmesi için kolları sıvadı. İstanbulkartlar ve HES Kodlarının eşleştirilmesine başlandı. Koronavirüsle mücadele kapsamında yayınlanan genelge uyarınca toplu taşıma araçlarında HES koduna uymayan İstanbul kartları 15 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçersiz sayılacaktır. Koronavirüs riski altındaki vatandaşlar toplu taşıma araçlarından yararlanamayacak şehirde.

Genelgeye göre, teşhisi konulan veya teması olan ve tecritte olduğu tespit edilen ancak şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanan kişilerin bilgileri ilgili makamlarla paylaşılacak. Koronavirüs teşhisi konulan hastaların, taşıyıcıların veya bu kişilerle temas halinde olanların toplu taşıma kullanımı geçici olarak engellenecek.

İSTANBULKART VE HES KODU NASIL EŞLEŞTİRİLİR?
Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması veya SMS ile gelen HES kodu ile “https://kisellestirme.istanbulkart.istanbul” internet sitesinde kişisel bilgileriniz gerekli alanlara girilerek eşleştirme işlemi kolayca yapılabilir. . İşlem sırasında destek almak isteyen vatandaşlar Alo 153’e başvurabilecek.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: İstanbul Toplu Taşımada HES Kod Dönemi 15 Ocak’ta Başlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yeni 3B Baskı Tekniği, Laboratuvar Ortamında Organ Üretecek

Yeni 3B Baskı Tekniği, Laboratuvar Ortamında Organ Üretecek: 3D baskılı organlar ilerlemiş olsa da, onları …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör