TOYOTA GAZOO Racing, 2021 Hilux ile Dakar Rallisinde Yerini Alacak

İçerik: TOYOTA GAZOO Racing, 2021 Hilux ile Dakar Rallisinde Yerini Alacak

blank

TOYOTA GAZOO Racing, Suudi Arabistan’ın liman kenti Cidde’de Ocak 2021, 2021’de başlayacak olan 3. Dakar Rallisi’ne dört yeni Hilux ile katılacak. 2012 yılından bu yana Dakar’da yarışan yarış takımı, bir takım oluşturacak. 2021’de yüksek tecrübeye sahip sürücülerle birlikte ralli baskını dünyasında yeni isimler.

Nasser Al-Attiyah / Mathieu Baumel, TOYOTA GAZOO Racing’in dört yeni Hilux’unda; Giniel de Villiers / Alex Haro; Henk Lategan / Brett Cummings ve Shameer Variawa / Dennis Murphy yer alacak.

Toyota GAZOO Racing, 2012’de Dakar Rallisi’ne girdiğinden beri önemli başarılar elde etti ve 2019’da Dakar Rallisini kazanmayı başardı. 2019’da Dakar’ı kazanan ve 2020’de ikinci olan Nasser ve Mathieu 2021’de takıma liderlik edecek. 2020’de Endülüs Rallisini kazandı, 2021’deki kariyerinin üçüncü Dakar Rallisini kazanmayı hedefliyor. Giniel de Villiers ve yardımcı pilotu Alex Haro, 2019’daki Fas Rallisi zaferinin ardından bunu yeni başarılarla taçlandırmayı hedefliyor.

Takıma 2021’de katılacak olan Henk Lategan ve Brett Cummings, Dakar Rallisi’nde de Hilux ile yarışacak. Rekabetin yüksek olduğu Güney Afrika Kros Serisini üst üste iki kez kazanan Henk Lategan, ilk kez Dakar’a katılacak. Yardımcı pilotu Brett Cummings, motosiklet kategorisinde iki kez savaştı ve Henk Lategan ile kariyerine yeni bir Dakar Rallisi ekleyecek.

Utanç Variawa ve Dennis Murphy, takımın dördüncü aracını sürecek. İlk Dakar Rallisini Toyota Gazoo Racing ile yapacak olan Shameer Variawa, Güney Afrika’daki yerel şampiyonalarda önemli başarılar elde etti.

blank

Hilux, 2021 Dakar Rallisi için daha da geliştirildi
TOYOTA GAZOO Racing, 2021 Dakar Rallisi’nde Toyota Hilux’un en son sürümü ile yarışacak. Bu araç, Güney Afrika’daki efsanevi Kyalami Grand Prix Pisti yakınında bulunan ekibin merkezinde inşa edildi ve geliştirildi.

Yarışta kendini kanıtlamış Hilux üzerine inşa edilen araç, ortadan motorlu, bağımsız süspansiyonlu ve dört tekerlekten çekişli. Yıllar içinde sürekli olarak geliştirilen araç, dayanıklılığını Dakar’da da bir kez daha kanıtladı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: TOYOTA GAZOO Racing, 2021 Hilux ile Dakar Rallisinde Yerini Alacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör