Japon Efsanesi Suzuki 100 Yaşında

İçerik: Japon Efsanesi Suzuki 100 Yaşında

blank
Grubun sunduğu ürünlerle Türkiye Suzuki Automotive Trends doğasının temsil ettiği bir dünya markasında bu yıl 100. yaşını kutluyor.

Grubun sunduğu ürünlerle Türkiye Suzuki Automotive Trends doğasının temsil ettiği bir dünya markasında bu yıl 100. yaşını kutluyor. 1920 yılında Michio Suzuki tarafından kurulmuş ve dokuma tezgahları ile faaliyetine başlamış; Motosiklet, otomobil, dıştan takma deniz motorları ve ATV araçlarına genişleyen Suzuki Motor Corporation, ürettiği ürünler ve global işbirlikleri ile günümüzün en önemli markaları arasındaki yerini korumaktadır. Suzuki, bu konumunu endüstri, tasarım, pazarlama ve yenilikçi alanlardaki başarılarla taçlandırırken, 100. yılına giden yolculuğunda insan hayatını kolaylaştıran ve teknolojiye yön veren birçok yeniliğe imza atmaya devam ediyor. Suzuki, kutlamalar çerçevesinde bu özel yıl dönümü için yeni bir logo da tasarladı. https://www.globalsuzuki.com/100th/ Adresli web sayfasıyla asırlık yolculuğunu gözler önüne seriyor.

Trend otomobil devi Suzuki markasının temsil ettiği dünya çatısı altında faaliyet gösteren Türkiye Doğan Doğan Holding, bu yıl 100. yaşını kutluyor. Tarih boyunca otomobilden motosiklete, deniz motorundan ATV araçlarına kadar taşıt sektörünün pek çok dalında ürün üreten Suzuki, 100 yıllık birikimini geleceğe taşımak için çalışmalarını sürdürüyor. İnsan hayatını kolaylaştıran ve teknolojiye yön veren pek çok yenilik yapmaya devam eden Suzuki, bu özel yıl dönümü için oluşturduğu web sitesinde hayranlarını asırlık bir yolculuğa çıkarıyor. Suzuki’nin en önemli kilometre taşlarının 100. yıldönümünün özel logosunun bulunduğu siteye https://www.globalsuzuki.com/100th/ adresinden ulaşılabilir.

Dokuma tezgahlarından otomobil üretimine
Japon Michio Suzuki tarafından kurulan ve dokuma tezgahlarıyla başlayan Suzuki’nin serüveni hızla büyüdü. Suzuki, motorlu taşıt işine 1952’de iki zamanlı Power Free 36 cc motosiklet ile başladı ve 1954’te Suzuki Motor Co. Ltd ile Japonya’da mini araç dönemini başlattı ve seri üretime geçtiği iki zamanlı Suzulight 360 cc ile Japonya’da başladı. bir yıl sonra. Bugünkü Suzuki logosunun 1958 yılında tescilinden iki yıl sonra Suzuki, otomobil üretim tesisini tamamlayarak bu dönemde ilk ihracat ve kamyon üretim tesisini tamamladı. Suzuki’nin ilk hafif ticari aracı, 2 yılında üretime başlayan Suzulight Carry oldu. 1961 yılında üretilen küçük sınıf modeli Alto, markanın büyüme hızına katkı sağlayan modeller arasındaydı.

Küresel entegrasyon dönemi
1980’lerde Suzuki, küresel olarak ortaklıklarını artırdı. İlk olarak otomobil üretimi için GM, Isuzu ve Suzuki arasında ortaklık kuruldu. Suzuki’nin efsanevi modeli Swift’in 1983 kapılı 3 kapılı olarak üretilmeye başlanmasının ardından 5 kapılı seçenek eklendi. Markanın küçük SUV’daki öncü modeli Vitara, 1988 yılında 1,6 litrelik motor ve 4 × 4 sürücülü Escudo olarak Japonya’da tanıtıldı. 1990’da Suzuki Motor Corporation yılları başladı. 30 yılında dünya çapında 2002 milyon otomobil satan Suzuki, 2003 yılında Fiat ile ortaklık imzaladı.

2010’lar, Toyota ile sürekli genişleyen işbirliğine tanık oldu. 2016 yılında başlayan bu ortak hareket, Suzuki’nin Hindistan’ın Gujarat kentindeki fabrikasının açılması ve Toyota ile gelecekteki bir ortaklık anlaşmasının imzalanması ile devam etti. 2018’de her iki şirket de Hindistan’da karşılıklı olarak hibrit ve diğer araçları tedarik etmeyi kabul etti. Bir yıl sonra, bir sermaye ortaklığı anlaşması imzalandı.

Suzuki’de öncü motosikletler
1952 yılında Power Free adlı 2 zamanlı 36 cc bisiklet motoruyla motosiklet üretimine başlayan Suzuki, 1953 yılında 60 cc Diamond Free motoru piyasaya sundu. 60’lı yıllarda motosiklet üretimi devam ederken motor sporları dünyasına giren Suzuki, 50’yi kazandı. Yarışçı Mitsuo Ito ile Isle of Man TT şampiyonasının cc motosiklet sınıfı. 1300 yılında hız rekoru kıran Suzuki GSX 1999R Hayabusa gibi modellerle markanın motosiklet üretimi 40 milyonu aştı. Suzuki motosiklet yelpazesi, 650’de Burgman serisinden Skywave 2002, 2012’de e-Let’s elektrikli scooter, 2018’de yeni Katana ve 1050’de V-Strom 2019 ile genişlemeye devam etti.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Japon Efsanesi Suzuki 100 Yaşında

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör