Microsoft, Cyberpunk 2077 Para İadesi Teklifinde Sony’yi Takip Ediyor

blank

İçerik: Microsoft, Cyberpunk 2077 Para İadesi Teklifinde Sony’yi Takip Ediyor

blank

CD Projekt Red’in distopik fütüristik macera oyunu Cyberpunk 2077 zorlu birkaç hafta geçirdi. Gözden geçirenler, oyunda buldukları birçok hata ve aksaklık için şirketi sıkıştırdı. Ardından Perşembe günü, Sony’nin PlayStation bölümü oyunu dijital vitrinden çıkardı ve mutsuz müşterilere geri ödeme yaptı. Ve şimdi, Microsoft hala oyunu satıyor olsa da, soran müşterilere geri ödeme yapacağını da söyledi.

Microsoft Cuma günü Twitter’da yaptığı açıklamada, “CD Projekt Red’deki geliştiricilerin son derece zorlu koşullarda Cyberpunk’ı sevk etmek için çok çalıştıklarını biliyoruz,” dedi. “Bugüne kadar, talepte bulunan müşterilerin büyük çoğunluğuna geri ödeme yaptık. Her oyuncunun Xbox’ta beklediği deneyimi elde etmesini sağlamak için, mevcut geri ödeme politikamızı genişletip tüm kullanıcılara tam para iadesi sunacağız. Cyberpunk 2077’yi bir sonraki duyuruya kadar Microsoft Store’dan dijital olarak satın aldı. “

10 Aralık’ta çıkan oyun, birçok oyun kırıcı hatayla çok erken piyasaya sürüldüğü için büyük eleştiriler aldı. Dağınık deneyime rağmen, eleştirmenler başlığı karmaşık görselleri ve iyi anlatılmış hikayesi için övdü. Ancak, özellikle 2013’ün Xbox One ve PlayStation 4’ü olmak üzere eski cihazlarda oynayan oyuncular, oyunun oynanamayacak kadar yavaş olduğunu söyledi.

Polonya merkezli CD Projekt Red, o zamandan beri müşterilerinden özür diledi ve pazarlama ve reklamlarının oyunun eski cihazlarda nasıl oynandığını uygun şekilde yansıtmadığını kabul etti. Şirket web sitesinde ve Twitter’da “PlayStation 4 ve Xbox One’da daha iyi oynamasına daha fazla dikkat etmeliydik” dedi.

blank

Geçtiğimiz yıl CD Projekt Red, oyunla ilgili bazı sıkıntılar yaşadığını belirtti. Oyun başlangıçta Nisan ayında piyasaya sürülüyordu; sonra 17 Eylül’e ertelendi; ardından 19 Kasım; ardından 10 Aralık. Oyunun son gecikmesini duyururken, CD Projekt Red bunun öncelikle oyunun eski oyun konsollarında daha iyi çalışmasını sağlamak için olduğunu söyledi.

Artık oyun dışarıda ve böylesine hatalı bir durumda olduğuna göre, geliştirici sorunları çözmek için bir dizi “büyük yama” üzerinde çalıştığını söyledi. Yamalar, oyunun sahibi olan kişilere internet üzerinden ücretsiz olarak teslim edilecektir.

İlk düzeltme Ocak ayında, ikincisi ise Şubat ayında yayınlanacak. Her iki durumda da şirket, yeni özellikler veya hikayeler eklemek yerine hataları gidermeye odaklandığını söylüyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Cyberpunk 2077 Para İadesi Teklifinde Sony’yi Takip Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör