Microsoft Edge Tarayıcı, Apple M1 Mac Modelleri için Yayınlandı

İçerik: Microsoft Edge Tarayıcı, Apple M1 Mac Modelleri için Yayınlandı

blank

Edge geliştiriciler ekibinin Twitter üzerinden duyurduğu duyuruda, yerel destekli Microsoft Edge tarayıcısı artık Apple Silicon için kullanılabilir. Ekip, Mac ARM64 cihazları için yerel desteğin, kararlı olanlar da dahil olmak üzere en yeni sürümleri alan Canary kanalında mevcut olduğunu söyledi. Ekip, tweet’teki artıştan bahsetmemiş olsa da, güncelleme optimize edilmiş bir performans getirmelidir. Son zamanlarda, Mac için Microsoft Office 365 uygulamaları, M1 çipi ile Mac’lerde performans iyileştirmeleri getiren güncellemeler aldı.

Microsoft Edge geliştiriciler ekibinin gönderdiği bir tweet’e göre, Apple Silicon için yerel destekli güncellenmiş Microsoft Edge Web tarayıcısı artık Canary kanalından indirilebilir. Microsoft, çeşitli geliştirme kanallarına düzenli olarak özellikler ekler ve kullanıcılar tüm bu özellikleri oluşturuldukları anda test edebilir. Bunun dışında şu an için mevcut bir bilgi yok.

Haber, Mac için Microsoft Office 365 uygulamalarının Apple’ın yeni M1 çipi ile yeni Mac makineleri için güncellenmesinden birkaç gün sonra geliyor. Microsoft, bu güncellemelerin uygulamaların performansında nasıl iyileştirmeler getireceğini ayrıntılı olarak açıkladı, ancak Microsoft Edge tarayıcısı durumunda, tarayıcının yeni makinelere ne tür bir performans artışı sağlayacağını açıkça belirtmedi.
Microsoft Edge, M1 Mac modellerinde sorunsuz çalışacak şekilde güncellenen tek Web tarayıcısı değildir. Mozilla Firefox 84.0 sürümü, Apple’ın M1 çipine sahip yeni Mac modelleri için yerel destekle piyasaya sürüldü. Sürüm notlarına göre, yeni Firefox sürümü macOS cihazları için 2,5 katın üzerinde daha hızlı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft Edge Tarayıcı, Apple M1 Mac Modelleri için Yayınlandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör