Twitter Doğrulama Politikası Yenilendi,20 Ocak’ta Uygulanmaya Başlayacak

İçerik: Twitter Doğrulama Politikası Yenilendi,20 Ocak’ta Uygulanmaya Başlayacak

blank
Twitter, doğrulanmış bir e-posta adresine veya telefon numarasına, bir profil resmine ve bir görünen ada sahip tam bir hesabı kabul eder.

Twitter’ın doğrulama politikası yenilendi ve 20 Ocak 2021’de uygulamaya alınacak. Şirket geliştirmeyi bir blog yazısı ile paylaştı ve doğrulanmış rozeti etkin olmayan ve eksik hesaplardan otomatik olarak kaldırmaya başlayacağını belirtti. Geçtiğimiz ay, sosyal medya platformu doğrulama programını 2021’in başlarında yeniden başlatma planlarını açıkladı ve Twitter’a göre yenilenen doğrulama politikasını şekillendiren kamuoyu geri bildirimini istedi. Şirket, neden olduğu kafa karışıklığı nedeniyle 2017 yılında doğrulama için kamuya açık başvuruları durdurmuştu.

Twitter, 20 Ocak 2021’de uygulanacak olan yenilenmiş doğrulama politikasında yaptığı bazı önemli değişiklikleri paylaştı. Tanıdık olmayanlar için, doğrulanmış bir hesabın kullanıcı adının yanında mavi bir onay işareti vardır. Twitter, iki haftalık kamuya açık geri bildirim döneminin, yeni politikayı şekillendirmeye yardımcı olan 22.000’den fazla anket yanıtı getirdiğini söyledi. Bir profilin “tam” olarak kabul edilme ölçütü biraz değiştirildi. Artık bir hesap, doğrulama için bir profil biyografisi veya başlık resmi gönderilmesini gerektirmiyor. Twitter’ın Wikipedia referansları, daha iyi saygınlık ve makale kalitesi için güncellendi.

“Haberler” ve “Spor” kategorileri, daha kapsayıcı olmak üzere sırasıyla “Haberler ve Gazeteciler” ve “Spor ve e-spor” olacaktır. “Eğlence” kategorisi, dijital içerik oluşturucuları açıkça dahil etmek için bir referans alacaktır. Orijinal politika, bir hesabın Twitter’da doğrulanması için ülke bazında minimum takipçi sayısına sahip olması gerektiğini belirtti. Yenilenen politika, bunu “coğrafyalar arasında daha adil” hale getirmek için bunu bölge bazında değiştiriyor.

Akademisyenler, bilim adamları ve dini liderler gibi ek doğrulama kategorileri için halkın geri bildirimi istenecektir. Twitter gelecek yıl bu veya benzer kategorileri uygulamaya çalışıyor ve o zamana kadar bu kategorilere giren kişiler “Aktivistler, organizatörler ve diğer etkili kişiler” kategorisine girebilir.

Twitter, tam bir hesabın doğrulanmış bir e-posta adresine veya telefon numarasına, bir profil resmine ve bir görünen ada sahip olması gerektiğini söylüyor. Politika gelecek yıl uygulandığında, şirket, doğrulanmış onay işaretini tamamlanmamış ve etkin olmayan hesaplardan da kaldırmaya başlayacak. Bir hesabın doğrulamasını kaybetme riskiyle karşı karşıya olması durumunda Twitter, yapılması gereken değişiklikleri kullanıcıya bildirmek için bir bildirim gönderecektir.

Hatırlanmış hesaplar için Twitter, “2021’de, hatırlanan hesaplar için özel olarak tasarlanmış yeni bir hesap türü oluşturmayı planlıyoruz. Bu aynı zamanda hafızalaştırma için güncellenmiş bir politika ve bir hesabın hafızalaştırılmasını talep etmek için yeni bir başvuru akışı ile birlikte gelecek. “

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter Doğrulama Politikası Yenilendi,20 Ocak’ta Uygulanmaya Başlayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör